Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vidékről fővárosi kórházba...

Vidékről fővárosi kórházba való bejutás mozgáskorlátozott személynek?

Figyelt kérdés

Tudom, taxi, meg kérjem a szomszédot, sajnos az autónk pont a napokban adta meg magát elég rendesen, pont jókor.

És súlyos műtét lenne jövő héten, már csak a telefont várjuk, mikor lehetne menni.

Valamilyen szervezet létezik ilyen esetre? Anno hallottam ilyenről, de nagyon ismerek hasonlót.

Köszönöm.


2020. nov. 22. 14:21
 1/7 A kérdező kommentje:
*nem
2020. nov. 22. 14:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Betegszállító (?)
2020. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.

A megyei szociális és gyermekvédelmi osztályok tudnak felvilágosítást adni.

Az összes mozgássérülteket segítő alapítványnak és szervezetnek van szállítási feladata.

A lakóhelyed szerinti MEOSZ-t kérdezd meg pl,.

Több szervezete is lesz akik ebben segíthetnek.

Az alkalmi szállítás díja általában olyan 200 ft/km.

Ha szerződsz velük akkor kevesebb.

Az ilyen esetekben kifizetett díjakat,kérheted térítésként leírni az illetékes önkormányzat,szociális és gyermekvédelmi osztályokon.

2020. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. nov. 22. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyámat a betegszállító ingyen vitte Pestre (Békés megyéből) rokkantsági felülvizsgálatra.


Szerintem, amikor hívnak a műtét miatt, kérdezz rá, hogy igényelni szeretnél betegszállítót

2020. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még egy kis infó:

[link]

2020. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

80 éves hozzátartozómról van szó, aki egyedül lakik.

Pont őt vittem a napokban Budapestre, amikor az autóm gondolt egyet, hogy ő semerre tovább sehova.

2020. nov. 22. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!