Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vidéki kórházakban mennyire...

Vidéki kórházakban mennyire van igény önkéntesre? Lehet ilyen munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Ezt teljesen a koronavírustól függetlenül kérdezem. Elgondolkodtam rajta, hogy később vállalnék valamilyen kórházban önkéntes munkát, de nem tudom amúgy van-e erre igény.

A neten főleg budapesti kórházak esetében hirdetnek ilyen lehetőséget.


Az az igazság, hogy egyetemista vagyok (pontosabban idén végzős), de nem egészségügyi területen tanultam. Azért fogalmazódott meg bennem ez, mert talán szívesen kipróbálnám magam egy másfajta területen is, és szeretném tágítani a látóköröm, több dolgot elsajátítani, több területbe betekintést nyerni.

A másik pedig, hogy sajnos kicsi korom óta körülvesznek a betegségek, nagyszüleim, apukám, anyukám, mindenkinek van/volt valamilyen betegsége. Édesapám orvos is volt, nagyon jó orvos, de sajnos sok betegsége is volt.

Arra gondoltam, hogy lehet jó lenne "a másik oldalról" látni egy kórház, az egészségügy, a kezelések és ehhez hasonlók működését.

Úgy gondolom, édesapámnak is még többet segíthettem volna betegsége idején, ha egészségügyi pályán lettem volna, de sajnos nem így alakult. Persze, amibe tudtam segítettem, de az még jobb, ha valaki ehhez is ért.


Orvos is szívesen lennék, sőt, jelenleg az egy álomszakma a számomra, de sajnos le kell erről mondanom, mert már 24 éves leszek, elég sok állami félévem elment, anyukám nem tudná nekem önköltségesen kifizetni, ha meg dolgozok, akkor is évekbe telne, mire összejönne az a pénz. Meg gimiben sajnos nem is érdekelt a kémia, a biosz meg csak időszakosan. Ezt is nagyon bánom, de már hiába, a kémiával szenvedtem is a számolásokkal.


Szóval ez lenne a személyes motivációm, meg hogy minél több területen kipróbáljam magam, és az önkéntes munka az hasznos dolog, az nem zavarna, hogy nem kapnék érte pénzt.

Vagy munka, vagy tanulmányok mellett csinálnám, gondolom időben beleférne, mert nem hinném, hogy minden nap ott kellene lennem.


Ilyesmire mennyire van igény vidéki kórházakban?

Milyen munkát végezhetnék vajon?


Adminisztrációs munka, vagy ápolói munka, vagy mik szoktak lenni a lehetőségek?

Közületek vállalt ilyet bárki is önként? Mi volt az adott kórház reakciója? Mennyi időt töltöttetek ott? Mik voltak a feladatok?



2020. nov. 23. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Normál esetben biztos van, de így a járvány idején szerintem olyan leherheltség van, hogy senkinek nincs ideje valakit az alapoktól betanítgatni. De ha ennek vége lesz, érdeklődj a közeledben lévő kórházban.
2020. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miben akarod magad kipróbálni. Képzettség nélkül segédápolói munkakörbe vesznek csak fel, ágytálazhatsz, ágyat húzhatsz, öltöztethetsz, etethetsz, mást nem bíznak rád. Önkéntességgel az a baj, hogy te is meg ők is tudják, hogy akármikor otthagyhatod, pénzed nem lesz csak az időd megy vele.
2020. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helyileg hol laksz? Vidéki kisváros, esetleg nagyváros? Falu vagy kisközség/nagyközség?


Az adott település önkormányzatának a honlapján is tájékozódhatsz - felhívod az egyik megadott kórház telefonszámát és beszélsz egy általad kiválasztott osztály vezetőjével. Esetleg az ápolási igazgatóval, kórházigazgatóval, titkársági dolgozóval, stb.


Ha még léteznek betegjogok, akkor a betegjogi képviselőt is megkeresheted. Van még integrált jogi képviselet, illetve ellátott jogi képviselet is - legutóbbi infót Magyar Máltai Szeretetszolgálat faliújságján találtam és az Emberi Erőforrások Minisztériumához kapcsolódik.

2020. nov. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk - vidéki kisváros - szokott lenni önkénteseknek képzés. én is voltam, és önkénteskedtem is. a gyerekosztályra és a pszichiátriára nem engedtek be, de a többi osztályra igen. segítettünk etetni, vigasztaltuk azt, akit nem látogattak.
2020. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lenne igény önkéntesekre is ebben a covidos időszakban. Ha, csak az ápoló(k) munkáját támogatod, már az is nagy segítség! Szegények kimerülnek a sok melótól, és ha valamelyikük koronás lesz, akkor a többinek kell ellátni a kieső munkáját is. Így beöltözve azért nem egyszerű nekik sem. Én, személy szerint szívesen támogatnám a munkájukat szabadidőmben. Akár a covid osztályon is.
2020. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!