Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az jót tesz ha vérzik az...

Az jót tesz ha vérzik az ujjam és lenyalogatom a vért róla?

Figyelt kérdés
És mi mást lehet vele csinálni

2020. nov. 29. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem is tudom... SEBTAPASZ??🤦‍♀️
2020. nov. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja sebtapasz is jó. Főleg ha koszos a kezed. 🤷‍♀️
2020. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Lemosod vizzel meg szappannal es teszel re egy sebtapaszt. Undi vagy.
2020. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Fuj. Ragtapaszrol nem hallottal meg? Ha az nincs, akkor szorits ra egy zsebkendod, vagy akarmit.
2020. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Azért ez az ösztönös reakciója az embernek, mert réges-régen, mikor még nem voltak fertőtlenítőszerek, ez egy relative jó sebkezelési módszer volt. Az ember szájában van a legkevesebb kórokozó, tehát ha a koszos sebet kinyalogatod, valószínűleg tisztább lesz utána, kevésbé fertőződik el. A nyálnak van egy nagyon gyenge fertőtlenítő hatása is.


Viszont ma már szerencsésebb normálisan lefertőtleníteni a sebet, vagy vízzel kimosni (ha nagyon koszos, akkor előbb víz, aztán a fertőtlenítő). Utána meg leragasztani. A leragasztott és így kissé nedvesen tartott seb gyorsabban gyógyul, mert a kemény, száraz var, ami kialakul, nehezíti a sebszélek összehúzódását. (Persze ha nem áll rendelkezésre megfelelő kötszer, akkor még mindig jobb a var, nem véletlenül alakult ez ki az evolúció során, csak most már tudunk jobbat.)


Én nagyon kétbalkezes vagyok és sokszor sérül meg a kezem. Mióta rendesen kimosom, fertőtlenítem és beragasztom ezeket a sebeket, gyorsabban, szebben gyógyulnak, és nem duzzad be fájdalmasan az ujjbegyem például egy néhány milliméteres, de begyulladó vágás miatt. Csak elég macerás minden kézmosáskor csereberélni a ragtapaszt, ha átnedvesedik.

2020. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én le szoktam pisilni, Öreg trükk.
2020. nov. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: ha az erdő közepén vagy, a seb koszos és nincs nálad tiszta víz, akkor jó ötlet. Más esetekben nem, mert a vizeletben előfordulhatnak baktériumok. A sebgyógyulást valóban segíti a benne levő urea, de ilyen készítményt a patikában is kapni, szóval nem biztos, hogy érdemes kockáztatni.
2020. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A nyál természetes fájdalomcsíllapító. Én is szoktam csinálni(megszokásból) pl ha barkácsolásnál elvágom az ujjam, vagy hasonló. De utána el szoktam látni a sebet
2020. dec. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Betadin
2020. dec. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!