Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kapszulás endoszkópia???...

Kapszulás endoszkópia??? Kapszulás gyomor,végbél tükrözés?? Ki halott mar erről, valaki eltudja mondani mennyire hasznos ez? Ki lehet szűrni ezzel is a daganatot, polipot ilyesmiket ?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy szövettani dolgokat nem tudnak így venni, csak normális endoszkópiával..meg ha látnak kis polipokat ilyesmiket nem tudják eltávolítani így..

Azonban ez,hogy csak kapszulát kell lenyelni ami több ezer képet készít,majd ellemzik is csak látni fogják nem,ha valami gond van? És utólag max,akkor ha muszáj a tényleges tükrözésbe, hogy eltávolítsák?

Ki halott mar erről? Mennyire jó,hasznos?



2020. dec. 4. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Először is majd 300 ezer forint csak a kapszula, plusz a kiértékelés, mert csak magánrendelésen csinálják. Másodszor pedig leírtad a hátrányát. Nem újkeletű dolog.
2020. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tudom az árát, és hogy hol csinálnak ilyet. Nem is azt kérdeztem.
2020. dec. 4. 14:09
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Semmi értelme nincs. Van egy indikációja, ami a vékonybél vizsgálata, arra nagyon jó. Gyomortükrözés vagy vastagbéltükrözés helyettesítésére viszont teljesen alkalmatlan.
2020. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miért mondod ezt,hogy vastagbél, vagy akár végbél, gyomortükrözésre

teljesen alkalmatlan?

Nem beszólás miatt kérdezem,hanem mert érdekel tényleg miért gondolod így :) ?

Mert ugye pont ezekre is javasolják pedig.

Köszi a választ!:)

2020. dec. 4. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Pont nem ezekre javasolják. De látom mindenkinél okosabb vagy.
2020. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Mert nem jó rá. Nem valósidős, az elváltozást nem lehet ellátni vele, lehet, hogy nem is fog minden látszani...


A vastagbél vizsgálatára a vastagbéltükrözés való, a gyomorra meg a gyomortükrözés, ha kell akkor akár altatásban. Pont. A kapszula a vékonybél vizsgálatára van. Azért mert nem megyünk Ferrarival családi nyaralásra. Mert drága is meg sz.r is

2020. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én csak kérdezem, és nem vagyok mindenkinél okosabb nem kell bunkóskodni egyből.

Azóta már beszéltem orvossal, mondta hogy elsődlegesen igen a sima ilyen kapszula arra van,amit te említettél és kérdeztél, azonban van külön direkt erre egy másik kapszula,amiben több ilyen "kamera van" és direkt az vastagbél és végbélre van,semmi másra.

2020. dec. 4. 18:25
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez az egyik: NYELŐCSŐ, GYOMOR ÉS VÉKONYBÉL KAPSZULA VIZSGÁLAT

A nyelőcső, gyomor és vékonybél kapszula vizsgálat, amelyet egy irányítható mágneses kapszulaendoszkóppal végzünk, alkalmas bizonyos nyelőcsőbetegségek, a gyomorfekélyek, gyulladások, polipok szűrésére, és a korai gyomordaganatok diagnosztizálására. A vizsgálatot elemző orvos fel tudja deríteni a nyelőcső, gyomor és nyombél területi vérzéseket, és a nyálkahártya elváltozásokat. Az egyidőben elvégzett helicobacter kilégzési teszt segítségével a helicobacter fertőzés jelenléte is tisztázható.

Ez a második: VASTAGBÉL KAPSZULA


A vastagbél kapszula felépítésében különbözik a nyelőcső, gyomor és vékonybél vizsgálatára szánt mágneses kapszulától. Ebben a kapszula endoszkópban nem egy, hanem két, egy előre és egy az ellentétes irányba néző nagyfelbontású kamera került beépítésre a vastagbél teljes feltérképezése érdekében. A kapszula percenként minden kamerával 2-7 képet rögzít.vastagbél kapszula méretei nagyobbak a vékonybél kapszulánál: 11×32 mm. A vastagbél kapszula alkalmas a vastagbél nyálkahártya elváltozásainak, a polipoknak és a daganatoknak, illetve a gyulladásos bélbetegségeknek a kimutatására.

Megnéztem több oldalt,több magán klinika féleséget..mindenhol ez van,és Dr.Novák János Orvosigazgató, belgyógyász-gasztroenterológus azt mondta,akinek valami más betegség által nem ajánlott, vagy végezhető eleve a hagyományos,azoknál is ezt szokták mivel külön erre van fejlesztve...

Ezt nem neked írtam le,csak aki legközelebb rá keres,már tudni fogja :)

És előzőleg nem okoskodtam, direkt írtam is,hogy érdekel a véleményed ezert kerdezem,mert én nem tudom,es miert mondod ezt,de ennyi:)

De te pedig túl okos vagy ,ahogy látom 😁😁😁😁 na szevasz,irni meg raersz ide,mert nem nézem😘😁

2020. dec. 4. 18:37
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Ekkora orbitális bunkót mint a kérdező... Hihetetlen. Ráadásul nem is egy ember válaszolt a kérdésére hanem kapásból ketten.


Egyébként akit érint inkább fizessetek ki akár egy altatásos vizsgálatot, vagy bírjátok ki a simát. Nagyon gyakran találni polipot, azt mindenképpen ki kell venni, mert el fog rákosodni azt pedig csak tükrözéssel lehet. Ezekkel a kapszulás ökörségekkel csak magatokat szivatjátok. Mindig a legjobb beavatkozást kell választani pláne magánban itt pedig ez a tükrözés. Ez a kapszulázás csak bohóckodás balfékekbek már bocsánat. Ha félsz a tükrözéstől még mindig lehet altatásban is.

2020. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi 9es!:)
2020. dec. 4. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!