Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hány nap derékfájás után...

Hány nap derékfájás után érdemes felkeresni az orvost?

Figyelt kérdés

Sok ülőmunkát végzek, mellette egyetemre járok. (távoktatás)

De nem tudom, nem-e egy edzés miatt fáj a derekam, esetleg túlerőltettem.


Nem súlyzózok, csak tornázok, itthon, szőnyegen.


Már 5. napja fáj. Tegnap este edzettem, utána talán kicsit enyhült.


26/F



2020. dec. 7. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg pihentetni, esetleg fájdalom csillapító kenoccsel kenni. Ha így sem múlik kb két hét után akkor érdemes orvoshoz menni vele.
2020. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

érdemes már most felkeresni a háziorvosod, hogy adjon beutalót egy reumatológushoz , aki majd valószínűleg elküld kezelésre.

Gyógytorna, gerinctorna kellene.

Ha a lábadba nem sugárzik le, akkor valószínűleg még nincs idegi érintettség, ha lesugárzik akkor főleg érdemes elmenni egy reumatológushoz.

Lehetséges hogy van egy kis porckorongkitüremkedésed.

A sok ülőmunka nagyon nem jó.

Óránként fel kellene kelned átmozgatni magad, vagy vegyél egy labdát vagy anatómiai párnát és azon üldögélj. ( de ahhoz is fokozatosan szoktasd magad)

Illetve ha otthon is ülni kell, akkor próbálj meg fekve tanulni.

Kipárnázod a mellkasod és szépen úgy feküdjél és úgy próbálj meg tanulni.

Ne mindig ücsörögj mert az még a nehéz terhek pakolásánál is rosszabb a derekadnak.

2020. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
#2es, ne hozd már rá a frászt szerencsétlenre, simán lehet hogy csak megerőltette az edzéstől.
2020. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Át kellene masszirozni egy jó gyulladàs csôkkentô krèmmel a sajgó helyet! Èn szemèly szerint rá szoktam tornázni extra, mert ugy vettem èszre segit, ha idegbecsipôdès miatt van a fájdalom. Voltarellel masszirozni, plussz torna segit! Minden jót!
2020. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem állt szándékomban ráhozni a frászt, de pl anno párom örült volna ha valaki ráhozza a frászt még amikor csak a dereka fájt, mert mire eljutott odáig hogy csináltak egy MRI -t neki, addigra már akkora porckorongsérve volt, hogy kérdéses volt hogy meg kell műteni, pedig akkor még csak 30 éves volt..

És igen ő is egész nap ült..ilyen életmód mellett hamar kialakulhat az amúgy sem ritka betegség.

De ha ilyen probléma van , azt is szépen helyre lehet hozni egyéni tornával, életmódváltással stb..

Írhatnám neki, hogy pihentesse , kenegesse de azzal csak a tüneteket kezeli, de magát az okot nem és az életmódjából kifolyólag a probléma csak ideiglenesen fog megszűnni.

Be kell mindenkinek látni, hogy 30 felett már nem marad büntetlenül a sok ülés és nem mozgás....

utána már ált tenni kell érte, hogy ne fájjon..

Mondjuk ezt addig amíg el nem jön az a bizonyos vízálasztó kor nem hiszi el nekem senki, de most mégis azt látom, hogy bizony -bizony a társaságunkban már szinte mindenkinek vannak mozgásszervi panaszai...

2020. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát 5 nap után, sok ülőmunkával, senkit nem fognak MRI-re, meg gyógytornára küldeni. Pláne ilyen vészterhes időkben.
2020. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát most tényleg nem ...páromnak volt ismerőse...
2020. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!