Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fáj a vérplazma adás? Milyen...

Fáj a vérplazma adás? Milyen tünetek jelentkeztek nálatok?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont most jöttem haza plazmaadásból. A könnyebb embereknél szoktak problémák jelentkezni eleinte: leesik a vércukor szint, jelentkezhet hirtelen éhség & szomjúság, legyengülés, izzadás, látásmező csökkenés. De hozzá lehet szokni, és akkor már nem leszel rosszul. Én is hozzá szoktam végül 60 kilósan. Minden alkalmazott másképp szúrja beléd a tűt, akinél többször érzed, hogy rosszul csinálja, jelezd felé, mert akkor az egész donáció alatt rosszul leszel.
2020. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elárulod, hogy férfi vagy nő vagy-e, illetve hogy hány év körüli?
2020. dec. 28. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
#1 20/F
2020. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

310x plazma ado donor vagyok.


Ajulas sosem volt, par rosszulet igen.


9 ev utan a szurt venam heges, kisse csunya.

2 eve hagytam abba.

Eleg volt a szurkalasbol, a fajdalombol, mett hat nekem a vekony venammal fajt.


Amikor nem volt munkam, akkor bizony ra voltam kenyszerulve.

Tudd, hogy hosszu tavon az immunrendszered, amire most nagy szukseged van, legyengulhet, es vernyomasingadozas is lehet.


De ha csak ideig oraig csinalod, nem lehet baj.


Sok sikert :)

32/F

2020. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ti melyik oldalon regisztráltatok? én találtam egyet, regisztráltam de nem enged belépni, semmit nem küld emailben, foglaltam időpontot, arról sem jött semmi, nálatok ez hogy volt? kezdek ideges lenni hogy csak átverés
2021. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tű elég vastag és nekem mindig fáj, amikor beszúrják, mindig arra panaszkodnak a kevésbé ügyes asszisztensek, hogy vékonyak a vénáim meg "kanyarognak". Párszor volt olyan, hogy rosszul szúrták be a tűt és visszaadásnál a bőr alatti kötőszövetbe ment a vér, feldagadt a karom azon a részen és baromira rossz érzés volt. Sok múlik azon, mennyire ügyes a nővér és sajnos én a Blaha Lujza téri plazmaközpontban sokszor kifogtam a legbénábbakat. :( Ezen kívül egyszer volt olyan, hogy plazmaadás közben majdnem elájultam, majd jobban lettem és elindultam az egyetemre, de az óra közben végig az ájulás kerülgetett.
2021. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kyroxoo válasza:
100%

Nekem semmilyen probléma nem volt egészen idáig! 2023.01.02-án voltam plazma adáson! Valószínű az történt mint az elöttem szóló #6-os kommentelővel, hogy rossz helyre szúrhatták a tűt ami következtében a kötőszövetbe ment a vér! Feldagadt a kezem és szép lila foltjaim lettek! Nekem ez egy lecke volt, hogy többet ne menjek!

Illetve nekem is lenne egy kérdésem az előttem szólóhoz! Neked is belilult a kezed? Meg mennyi időbe telt mire elmúlt? Esetleg használtál rá valamit? Előre is köszönöm!

2023. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6.os vagyok

Nekem is belilult, kb 1 hétbe is beletelt, mire elmúlt sajnos. Lehet kenegetni fekete nadalytő krémmel, az jó a véraláfutásokra.

2023. jan. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!