Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet egy 20 éves...

Hogyan lehet egy 20 éves lányt akarata ellenére pszichológushoz vinni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehogy
2010. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Erőszakkal
2010. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akarsz beszélgetni? 18/F
2010. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
tényleg valóban csak úgy,hogy elcipelitek akarata ellenére.én is nagyon haragudtam a családomra,de mostmár rájöttem,ha ők nem kapnak észbe én már rég a koporsóban vagyok...
2010. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Akaratod ellenére,hogyan vittek el?Elvileg felnőtt nő nem lehet kényszeríteni!

2010. aug. 13. 13:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát házhoz is lehet hivni nem? És akkor ejsze nem lesz annyir pofátlan, hogy kirontson? De a biztonságért bezárod az ajtót is.
2010. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

hát igen...mondjuk itt anyukám könnyebb helyzetben volt,mert a gyerekorvossal együtt tudtak nyomást gyakorolni rám...akkor még csak 15 éves voltam.

én anorexiás voltam és nem tudtam egyszerűen elhinni senkinek,hogy beteg vagyok.de anya leültetett a net elé és mindenféle oldalakat mutogatott tünetekről képek,stb.amitől azért megrettentem,mert már hullott a hajam,nem menstruáltam stb.,de még mindig nem hittem el,hogy beteg voltam.

Akarat ellenére senki nem gyógyíthat kezelhet senkit,magam miatt én sem akartam meggyógyulni,nagyon rosszul voltam,nyári 40 fokos melegben tréningruhában jártam,forró teát ittam mert annyira gyenge volt a szervezetem,hogy majd megfagytam,rendesen kékült a szám.Mindeközben sajnos meghalt a dédimamám,akit imádtam,és úgy éreztem,hogy szükségem van tényleg valakire akivel megtudom beszélni a problémám és elmentem a pszichiáterhez.

családterápia lett volna,de egy alkalommal jöttek el a szüleim csak.a többin egyedül voltam.jót tett lelkileg és testileg is összeszedtem magam...de nem magam miatt csak a családom miatt mert lelkileg nagyon ki voltam készülve,azt akartam,hogy végre velem is foglalkozzanak és szeressenek.hosszú távon nem volt eredménye...


esetleg ha végképp nem megy,akkor megkéne beszélni a pszichológussal,pszichiáterrel,hogy házhoz menjen,úgy,hogy a lány ne tudjon róla.

2010. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Amíg otthon lakik azt csinálja amit a szülő mond vagy mehet.
2010. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

miért akarod akarata ellenére oda vinni, mi a baja?..mert szerintem elég aljas húzás csak úgy idegdokihoz küldeni valakit...még az is lehet hogy nem ő a lökött hanem te?...miért? még nem gondolkodtál el ezen...

persze pl az anorexia más, de akkor is..ahogy előttem is írták, senkit nem lehet akarata ellenére gyógyítani.

2010. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Csak akkor szabad kényszeríteni, ha már elég nagy a baj és sehogy máshogy nem lehet rávenni, hogy menjen el. Először próbálj meg vele te (vagy valaki a családból, esetleg jó barát ilyesmi) leülni és beszélgetni. Kezdj valami átlagos témával, mindennapi dologgal, aztán kérdezd meg hogy érzi magát, mi a baja, mit gondol, attól függ mi a problémája. Ha nem nyílik meg mondd neki, hogy veled bármikor beszélhet, nem sürgeted, mondja el akkor, ha akarja. Várj 5 napot, ha beszél veled, nem lesz nehéz rávenni, hogy jobb lenne orvoshoz menni, ha ennek ellenére sem mond semmit, tanácsold neki, hogy ha veled nem is, de talán egy teljesen idegennel beszélhetne. Fontos, hogy biztosítva legyen róla, hogy amit mond, ne kerüljön majd ki a pszichológus szobájából, szóval keress megbízható embert! Ha semmivel sem meggyőzhető, akkor tedd be a kocsiba, ne mondd meg hova mentek, és vidd be a dokihoz. Az elején utálni fog és úgy érzi átverték, de ha magára hagyod, és együtt marad a pszichológussal ő már tudja mi a dolga. Lehet, hogy megnyílik neki, lehet hogy szükség lesz több alkalomra is. Az elején lehet, hogy haragudni fog, de ha rájön, hogy segít neki, ha kimondja azt, ami bántja a végén (ki tudja mennyi idő a változás, talán egy hónap) hálás lesz és belátja, hogy igazad volt. Akármi is a baj, valószínű, hogy több idő kell ahhoz, hogy a lelki sebek begyógyuljanak. Ne zaklassátok. Hagyjatok neki időt! :)

Remélem sikerrel jártok és béke lesz köztetek. Puszi, Lana

2010. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!