Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretnék elmenni pszichológus...

Szeretnék elmenni pszichológushoz. Hol találok Pesten? Van esetleg ingyenes is?

Figyelt kérdés

anyagilag sajnos nem állok jól

20 éves lány vagyok, depressziós, pénikbeteg...azt hiszem már csak egy pszichológus segíthet

hova mehetnék?


2011. jan. 11. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy depressziós és pánikbeteg vagy, ha nem voltál még pszichológusnál/pszichiáternél?
2011. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el háziorvoshoz és kérj tőle beutalót pszichológushoz:)
2011. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

14 évesen kezdődött, minden reggel gyomorgörcsöm volt de csak mikor iskolába mentem, ott ugyanis nem szerettek cikiztek stb

aztán jött az hogy évek óta folyamatosan izzadok

3 éve elöjött az életgyűlölet, remegés állandó sírás, soha semmi nem jó, nem érzem magam jól

rendszeresen rettegek

ha próbálom magamnak elhitetni hogy midnen rendben van talán megy 2 napig majd ha valami kizökkent előlről kezdődik az egész

reggel sírógörcsöm van, aludni akarok állandóan mert akkor nem érzek semmit csak nyugalmat

körbenézek az utcán, sok boldog embert látok és nem értem nekem miért nem sikerül?

tudom, sok nagyon rossz sorsú ember van de sajnos ez engem nem vígasztal

úgy érzem nem törődik velem senki, állandóan rossz a hangulatom, rendszeresen rettegek

nem tudom mit kéne tennem

vagy van eseleg valami jó ötleted? :(

2011. jan. 11. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz, ő ad beutalót a megfelelő helyre.

Mondd el neki, hogy mit érzel.

2011. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem pánikbetegség. Önkéntes segítőként dolgozom pszichiátriai betegek között. Ha van kedved MSN-en beszélgethetünk, talán tudnék segíteni egy kicsit, ha mást nem tanácsot adni. Írj rám priviben ha érdekel a dolog!
2011. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes családsegítő szolgálatoknál szokott lenni, és ingyenes is - csak nehéz időpontot találni. Körzeti orvos adhat beutalót az ideggyógyászatra, ott elmondhatod, mit szeretnél, elvileg van rá lehetőség, és ingyenes is.
2011. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ingyenes pszichológus tipikus példája az olcsó húsnak híg a leve helyzetnek. Ha találsz is időpontot (havonta max 2x) akkor sem tudtok igazán belemélyülni a dologba. Havi 2 óra ehhez kevés. Heti 2 óra lenne az optimális minimum. Ne várj semmit az ingyenes pszichológusoktól, csak vesztegeted az idődet.
2011. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább szorongsz. Depresszió nem tarthat évekig, nehéz élethelyzet váltja ki pl. Meg a pszichiáter (Dr. Freud híve vagyok) visszaás a kialakulásig. Én dr. Szendi Gáborra esküszöm. Nem tudom, van-e ingyenes rendelése, de ha lenne, akkor is elmennék Hozzá, ha nem is lenne rá szükségem. Egyébként a magyar pszichiátereket sajnos nem úgy kell elképzelni, mint a filmeken látott amerikai kollégáikat.
2011. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és heti 2 órás kezelés mellett is kell vagy 1-1.5 év ahhoz hogy legyen változás. Ingyenes pszichológus mellett ki lehet számolni, ez az idő 4-6 év lenne. Ha egyáltalán lenne bármi haszna is, amit kétlek.
2011. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!