Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincsérv kezelése?

Gerincsérv kezelése?

Figyelt kérdés

8 éve iszonyatosan fáj a derekam időszakosan, ha valamit emelek, vagy rosszul mozdulok. 4 éve elmentem vele orvoshoz, ekkor voltam 18 éves a doktornő azt mondta, ha 40 lennék már tolnának a műtőbe, de ezen kívül semmi mást mert sietett. Azóta sem derült ki, hogy pontosan mi a bajom, hogy milyen sérv lehet de szenvedek (kezelésről nem is beszélt). Jelenleg 4 napja tart, az ágyból úgy kelek fel mint egy 80 éves mama, úgy járok mint aki be**art. Ha fekszem nem jó mert zsibbad a bal lábam ha szerintem kényelmesen ülök is zsibbad, ha állok olyan nyomást érzek, hogy azt kívánom hogy vegyék ki a gerincemet. Ezen kívül a talpam mindig fagyos hideg és alig érzem. Nem tudok dolgozni miatta mert képtelen vagyok 5-6-7-8 órát egy helyben állni, ülni.

Mit tegyek?

22/L



2021. jan. 4. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Miből gondolod, hogy gerincsérved van? Voltál MRI-n vagy CT-n? Vérvétel teljes kivizsgálás is volt?


Ilyen fiatalon nagyon nagyon ritka a gerincsérv, úgyhogy lehet valami más oka van a panaszaidnak.

2021. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindekèpp menj el màsik dokihoz, ha nem bìrod a fàjdalmat hívj mentőt. Ez nem vicc, a doki akinèl jàrtàl leadhatja a diplomájàt a gerincsèrv nem korhoz kötött!
2021. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy sérvem van. 14 évesen nyári munkán túlhajtottam magam, nehéz dolgokat pakoltam. MRI-n voltam, arra emlékszem, hogy 2 darab valami nyomja a valamelyik ideget. Nem túl sok emlék, de már régen volt. Holnap megkeresem a leletemet. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. jan. 4. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján amit írsz valószínűleg kiboltosulásod volt 14 évesen, azaz nem szakadt ki (az a gerincsérv) hanem azt megelelőző állapotban volt. Mivel 8 év eltelt kérj újabb MRI-t mert azóta változhatott és valószínűleg változott is a gerinced állapota.


Egyébként ha műteni akar akkor se ijedj meg, eddigi betegeim mind nagyon jó véleménnyel voltak a műtétről.


Ha nem lesz műtét keress egy jó gyógytornászt, lehetőleg olyat aki vagy neurodinamikát vagy Mckenziet csinál. Egyedül ne állj neki otthon tornázni mert többet árhatsz magadnak.


Szerintem több orvos véleményét is kikérheted, én még nem zárnám ki annak a lehetőségét, hogy más oka van a panaszaidnak (sajnos olyan emberrel is találkoztam már nem egyszer akit képalkotó vizsgálat után is félre diagnosztizáltak).


A lényeg, hogy menj orvoshoz és ha nem akar rendesen kivizsgálni akkor ne hagyd magad és követeld, nem normális dolog, hogy 8 éve szenvedsz főleg ilyen fiatalon.

2021. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem a rendszeres gyógytorna tett teljesen Tünetmentessé

25L

2021. jan. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én viszont nem mondanám hogy ugorj bele a mutetbe. Én pont hogy sok panaszt hallok a betegektől (rehabon dolgozok). Van hogy ugyanúgy fáj nekik műtét után is viszont a műtét miatt beszukul a konzervatív kezelések lehetősége. Keress fel a lakohelyedhez közel lévő rehabot, mert sok más lehetőség van a gyogytornan kívül is. Általában az a legjobb ha ezeket kombinaljak.
2021. jan. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia ! Én 18 évesen kaptam 2 sérvet erős fizikai edzes ben! 1 evet vártam ,hogy hátha elmullik,de semmi egyre rosszabb lett , elmentem idegsebészhez 6 hónap torna nem segített roszabb lett . Benülásnak indult a jobb lábam mert el nyomta az ideget és csak a műtét maradt! Már jobban vagyok 22 éves vagyok.3 evet küzködtem(megbántan hogy nem rögtön az operaciot valasztottam. Most már a régi vagyok , újra elkezdtem edzeni szép óvatosan igaz már a regi nem lesz de,kb 90 százalékosan felépultem álni ulni tudok órákat is már .

Kerj egy Mri vizsgálatot ha nem zsibbad a lábad és sarokra tudsz álni vagy lábujhegyre akkor a torna is tud segíteni

2021. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kiújulhat a gerincsérv. reumatológushoz kell időpontot kérni,. felír injekciókat és kb 3 féle gyógyszert, majd ct-re küld és gyógytornára. a tünetek valóban arra utalnak ,hogy gerincsérv vAN. makacs probléma, nagyon nehezen akar jobbulni múlni.
2021. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!