Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki volt már az I.sz. Bókay...

Aki volt már az I.sz. Bókay klinikán vagy a Bethesda kórházban vagy a Vadas kertben anorexiával az leírná ott milyen volt?

Figyelt kérdés
Mennyire kellett enni? Mennyire szigorú? Mikor kapsz szondát? Kell inni valami tápszert? Lehet vinni saját ételt?

2021. jan. 8. 21:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És még hogy milyenek az orvosok, pszichológusok, nővérek? Ezek közül melyik a legjobb egy anorexiás nak?
2021. jan. 8. 21:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vadaskertben voltam, meg az I. Sz. Gyerekklinikán is ( de ott csak a fizikai dolgok miatt infúzió stb)


Vadaskertben napi 5X kell enni, 3 szelet kenyer reggelire, ha van kakaó akkor meg kell inni, mert tápszert kapsz helyette.. Tízórai turmix, ebédből csak egy kanál maradhat, uzsi megint egy rakas kenyér és a vacsi is.

Ha nagyon alacsony súllyal mész, akkor szerződés legaljáról indulsz ( szülő nem látogathat, egésznap ágynyugalom a szobádban és csak enni mehetsz ki, ahol folyamatosan nézik, hogy mit és hogyan eszel/ melléd ül egy ápoló, evés után fél óráig nem mehetsz el az asztaltól.. Mindennap mérnek reggel, de előtte pisilned kell, amit lehallgatnak, vagy számolni kell közben, hogy tuti ne igyál be mérés előtt. Átkutathatják a cuccaidat hashajtó vagy penge vagy ilyesmi után.


A bókay az valamivel barátságosabb, DE ott tényleg tenned is kell a gyógyulásodért, mert amúgy senki sem fogja megtenni helyetted.

2021. jan. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha nagyon nagyon keveset ettél , akkor az első 1-2-3 nap nem kell ennyit enni , hanem kb a felét, aztán növelik.
2021. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok: viszont a vadaskertben az utolsó utáni opció a szonda, ami szerintem tök jó, de volt már, aki annyira nem működött együtt, hogy kapott a vadasban is. Bókayban sokkal hamarabb kap az ember.. a Betesdát nem ismerem. De az a legjobb, ha eszel, és megteszel mindent, hogy teljes életed lehessen újra.
2021. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid. Te mikor voltál bennt? Hány éve? És akkor úgy érzed, hogy a Bókayban nem annyira erőltetik ezt az egészet? Rád van nagyjából bízva mennyit eszel?
2021. jan. 9. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem eroltetik, csak epp ha nem lesz valtozas, vagy pici a valtozas, akkor jon a szonda. 🤗

Ali utcara nem gondoltal meg? Bar oda stabil szomatikus statusznak kell lennie

2021. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Mert a kenyér aztán marhára tápláló... Pfff... Röhej.
2021. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Engem jelenleg a Bókayban kezelnek, de ambulánsan. Mivel a pulzusom határértéken volt (40), ezért még egy hajszállal megúsztam a bennfekvést. Rengeteg szondás lányt láttam, mivel hetente járok kontrollra. Így csak hetente vesznek vért, de ha befekszel, gyanítom, kétnaponta. Viszont nem állnak meg egyhamar, mivel a kb. 160 cm-s kislány még 40-el is bőven szondán volt. Nekem meg szerződésem van, napi két tápszer, reggeli, ebéd, vacsora, 0 mozgás.
2021. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor 16-os BMI-ig szeretik nyomni a szondát.
2021. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve voltam egy rövidebb ideig. Vészesen alacsony BMI-vel és olyan kilókkal, hogy nem kelhettem fel. Szerintem maga a hely nem rossz, viszont mentálisan nem gyógyultam meg, fizikailag meg utáltam, hogy csak híztam és híztam, ahogy minden anorexiás :)) az egyetlen motiváló célom az volt, hogy kikerüljek, és újra lefogyhassak. A személyzet okés, senki sem volt velem bunkó, de a szabályokat be kell tartani, ami érthető, mert azért vagy ott, hogy ne legyél életveszélyes helyzetben illetve gyarapodjon a súlyod. Hozzám jöhettek be a szüleim, de valószínűleg csak azért, mert "nem vertem ki a balhét". Volt egy szobatársam, aki megtagadott minden ételt, ő már nem járt olyan jól mint én...

Nem a Vadaskertben gyógyultam meg, de fizikailag sokkal jobban lettem utána, és volt erőm lépcsőzni meg stb. Ha mentálisan nem is, de egészségügyileg nagyon sokat segített amíg bent tartottak.

2021. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!