Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki volt már az I.sz. Bókay...

Aki volt már az I.sz. Bókay klinikán vagy a Bethesda kórházban vagy a Vadas kertben anorexiával az leírná ott milyen volt?

Figyelt kérdés
Mennyire kellett enni? Mennyire szigorú? Mikor kapsz szondát? Kell inni valami tápszert? Lehet vinni saját ételt?

2021. jan. 8. 21:57
1 2
 11/13 anonim válasza:
84%
A Vadaskertben számtalanszor megaláztak. A visszatáplálás szakszerűtlen, azt hittem lefordulok a székről, rosszul lettem olyan mennyiséget kellett megennem. 12-es BMI-m volt. Nem kaptam se szondát, se infúziót, az orvos még a vért se tudta levenni! Alig volt pszichoterápia, akkor is csak pár tesztet csináltattak, semmi visszacsatolás. A lelki állapotom sokat romlott az ott eltöltött idő alatt. Nem éreztem biztonságban magam, olyan gyerekekkel voltam együtt, akiktől féltem. Volt, hogy átkutatták a táskám és szétdobáltak a cuccaim a ‘gondozók’.. képzetlen emberek, kiverték a könyvet a kezemből amikor olvastam, méltatlan módon beszéltek velem, hazugnak neveztek. Nem lehetett kiváltani otthoni étellel az ottani gyomorforgató menzát. A lépcsős rendszer egy lelki terror! Nem találkozhattam a szüleimmel, telefonomat elvették. Nem engedik, hogy másik anorexiás társaddal beszélj. Velem ez 10 éve történt, hatalmas trauma volt, senki ne vigye oda az anorexiás gyerekét. A bókay ehhez képest mérföldekkel jobb, megkapod a megfelelő ellátást, gyógyszereket.. de szerintem az sem megoldás. Onnan kikerülve sikerült meggyógyulnom saját munkával. Külföldön már vannak olyan intézmények, amik közelítenek egy olyan helyhez, ami valóban segíti a gyógyulást. Mert sajnos a bezártság és a lelki terror csak még rátesz egy lapáttal..
2021. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#11-es: milyen az a lépcsős rendszer?
2021. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
12. Én úgy hallottam, a lépcsős rendszer egy olyan ,,stratégia" a gyógyításra, hogy ahogy lépsz feljebb súlyban, úgy kapsz kedvezményeket.(pl. Gyarapodik a súlyod 1 kg-t, cserébe felhívhatod a szüleidet, vagy kimehetsz a folyosóra stb.)
2021. febr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!