Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elvállaljam így a covidos...

Elvállaljam így a covidos beteg ápolását?

Figyelt kérdés

Én voltam már covidos, kb 2 hónappal ezelőtt. Nehéz lefolyású volt nálam, de mostanra teljesen gyógyultnak érzem magam. Most adódott egy lehetőség, házi gondozóként kellene dolgoznom egy néninél, aki viszont igazolt covidos. Egyik oldal azt mondja védett vagyok hónapokig vagy lehet évekig, nyugodtan menjek, a másik ellenzi, hogy mivel a covidnak több mutációja van, és lehet a néni másikba esett bele mint én, ugyanúgy megfertőződhetek újra.

Mit gondoltok, be merjem vállalni? Esetleg van itt olyan aki hasonló helyzetben van vagy volt, vagy ismer olyat aki covidos beteget ápolt, covid fertőzés után?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 12. 22:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Még valószínűleg védett vagy, de nem biztos. A már átesettek között elég nagy a szórás e tekintetben.
2021. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vállalnám be de ez a személyiségembol fakad. Egy ápolo/orvos szerintem jobb lelkű nálam
2021. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet örök félelemben élni. Ha úgy érzed, hogy ez nem benitana meg idegileg, akkor nyugodtan vállald el a megfelelően és maximális ovintezkedesek betartasaval, de ha félsz, illetve rossz érzésed van emiatt, akkor ne vállald el.
2021. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
semmiképpen.
2021. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kórházakban is ápolnak covid betegeket, természetesen csak védőöltözetben lehet, nem betegszik meg ott sem minden ápoló. Az, hogy valaki covidos volt még a védettség nem lehet tudni mennyi ideig tart,egyáltalán védett lesz-e. Otthoni ápolásnál kicsit nehézkesebb, mert hol öltözöl be/ki, hogy fertőtlenítesz utána, ezt nehezebb megoldani.
2021. jan. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Még pontosítok majd a néni fiával, hogy hogyan is gondolta a dolgot, védőruhát is venni kell ez bizony így igaz, azt gondolom nem nekem kell beruházni erre hanem annak aki alkalmazni szeretne.

Bevallom őszintén azért tettem fel a kérdést, mert akinek eddig kikértem a véleményét szinte mindenki azt mondta, hogy óvatosan, lutri, stb.

Pedig érdekes, interneten szinte mindenhol azt olvasom hogy kis esély van elkapni újra a covidot, habár ezek szerint ez arra a vírustörzsre vonatkozik, amelyiken átesett az ember, a többit ugyanúgy elkaphatja. Vagyis ezek a tapasztalatok.

2021. jan. 13. 06:16
 7/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért azt te is tudod, hogy más egy ápolás, meg más az, hogy ha pl. egy covidos ismerősöddel beszélgetsz,a kontamináció sokat számít. Természetesen egyeztessetek, hogy hogyan lehetne ezt megoldani.
2021. jan. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Én nem félnék! Inkább a covid betegség, mint a védőoltás. Egyébként a covid betegség egy tág fogalom. Lehet egy influenza szerű megbetegedés, de ha súlyosabb úgyis kórházban kezelik. Ha egy idősnél enyhe lefolyású, akkor nincs okod aggodalomra.
2021. jan. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Pont ez van bennem is, hogy más egy covidossal beszélgetni mint ápolni...főleg egy teljesen ágyban fekvőt, tisztázni, mosdatni. Mindenféle váladékkal érintkezik az ember.
2021. jan. 13. 08:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Biztos nem a covid miatt nyomja az ágyat.
2021. jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!