Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elvállaljam így a covidos...

Elvállaljam így a covidos beteg ápolását?

Figyelt kérdés

Én voltam már covidos, kb 2 hónappal ezelőtt. Nehéz lefolyású volt nálam, de mostanra teljesen gyógyultnak érzem magam. Most adódott egy lehetőség, házi gondozóként kellene dolgoznom egy néninél, aki viszont igazolt covidos. Egyik oldal azt mondja védett vagyok hónapokig vagy lehet évekig, nyugodtan menjek, a másik ellenzi, hogy mivel a covidnak több mutációja van, és lehet a néni másikba esett bele mint én, ugyanúgy megfertőződhetek újra.

Mit gondoltok, be merjem vállalni? Esetleg van itt olyan aki hasonló helyzetben van vagy volt, vagy ismer olyat aki covidos beteget ápolt, covid fertőzés után?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 12. 22:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%
Ha mindentől félsz, akkor keress egy másik szakmát. Túl leszel a covidon max. 2 hét, addig kapod a táppénzt, mint egy influenzánál azt ennyi. Kevesebb gond mint a sok agyalás, védőeszközök és a halálos védőoltás.
2021. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem például nem termelődött covid után semmi ellenanyag a véremben.

Így azt mondták bármikor elkaphatom.


Nem vállalnám be, főleg hogy nálad nehéz lefolyású volt.

2021. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%

#12 Persze mert beléd akarják magyarázni az oltást.

Egyébként lehet fals volt a teszt és nem is a covid miatt voltál beteg. Mert ha szaporodásnak indul a szervezetedben a vírus, akkor termelődik ellenanyag is. Innen is látszik, hogy a hazugságban nem érdemes logikát keresni.

2021. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Kedves, kretén tizenhármas!

Nem, egyes esetekben nem marad ellenanyag a vérben a fertőzés _után_,

amit tudnál is, ha nem lennél teljes mértékben laikus, aki tudáshiánya ellenére pofázik arról, amiről semmit sem tud.

2021. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vállald el nyugodtan.
2021. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha nehéz lefolyású volt nálad a betegség, akkor biztosan termelődött akkor ellenanyag. Általában azoknál nem termelődik ellenanyag, akik tünetmentes hordozók, vagy igen enyhe tüneteik vannak. Ezt mérni a jelenben, erre egy ellenanyag teszt kiválóan alkalmas. Néhány ezer forint. Esetleg a megbízóddal kifizetteted. Azt mondod, hogy ha van benned elég ellenanyag, akkor elvállalod. De szeretnéd, ha ő fizetné. Ennyi...
2021. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

A covid nem terjed emberről emberre, még a családtagok sem kapják el egymástól. Egyébként nem termel ellenanyagot a szervezet, minden baktérium, vírus ellen. Gondoljunk a bőrünkön, szánkban, beleinkben lévő baktériumflórákra. Ezeket a baktériumflórákat kezeli a veleszületett immunrendszerünk. Tehát nem jutnak be a szervezetünkbe, hogy ellenanyagot kelljen termelni ellene az immunrendszerünknek.

De ha mégis átjut a vírus ezen az immunrendszeren, akkor mindenkinél hasonló tünetekkel lezajlik a fertőzés ellenanyag termeléssel együtt. Az kamu, hogy valaki ugyanattól a betegségtől lélegeztetőgépre kerül, a másik meg egy kis köhintéssel túl esik rajta. Itt az van, hogy a covid nem fertőző. Az betegszik meg covidban aki zárt térben, sokáig hordja a maszkot. Ez a betegség a Legionellózis, közismerten a légkondi betegség.

2021. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát én nem ápolnám.

Ha te akarod akkor ápold. Ha nem kapod el boldog lehetsz, ha elkapod akkor meg “egy hülyével kevesebb”.

2021. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!