Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosoknak miért nem...

Az orvosoknak miért nem érdeke az, hogy a beteg meggyógyuljon?

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
mer a globális gyóccermaffia kezeiben vagyunk
2021. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
A kérdés önmagában egy rágalom és hazugság. Én minden betegemet megpróbálom meggyógyítani. Az más kérdés, hogy amikor azt monom, hogy talán le kellene fogyni, bem kellene dohányozni, sportolni kellene, az a legtöbb beteget nem érdekli. Minden beteg az azonnal mindent is meggyógyító pirulát szeretné ahelyett, hogy felelősséget vállalna a saját egészségéért. De nem vállal, aztán meg amikor már a krónikussá vált betegséget meggyógyítani valóban nem tudjuk jöttek az ilyen debil kérdésekkel.
2021. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy az első írta,minden meggyógyult beteg egy elvesztett fogyasztó.

Ez ellen már megvan a megoldás,és örülök,hogy tehetek ellene,és tudok segíteni mások egészségén,és hogy ezt hála istennek tovább is tudom adni.

2021. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
És a betegeknek miért nem érdeke meggyógyulni? Miért van az h szarnak bele az egészségükre, főleg ha esetleg nekik is kellene tenni valamit, majd utána ott sírnak az orvosnál h nem foglalkozik velük senki?
2021. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Sok orvosnak érdekes, sok orvosnak nem. Aki a pénzért, a felírt gyógyszerekért orvos, és már nem érdeklik az emberek, befásult, annak valóban nem lehet érdeke. Vagy ha esetleg nem ért a szakmájához, lehet csak sián félrekezel, tippelget.

De egy jó orvos, aki valóban foglalkozik a betegekkel is, nem csak a betegségekkel, az minden áron azon lesz, hogy meggyógyulj.

2021. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Én egyszer sokáig jártam az orvosokat a panaszaimmal, míg egyszer valaki azt mondta, talán rendbe kéne tenni a lelki gondokat. Felszívtam magam ott előtte, hogy mondhat ilyet, miért nem segít rajtam senki, el is sírtam magam neki. Biztos voltam benne, hogy olyan bajom van, amit a mezei orvosok nem tudnak ellátni, mindenképp komoly vizsgálatokat akartam.

Végül kiderült, a doki bácsinak volt igaza.2 évem ment rá erre a betegségre, amit magamnak okoztam. Stressz volt az oka mindennek, amit nem is éreztem, de a testem igen.

Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy sok az olyan ember is, aki nem beteg, vagy nem testileg, őket nem is lehet gyógyszerrel kezelni. És sokszor ezek az emberek a leghangosabbak. Vagy akik nem akarnak meggyógyulni. Sajnos olyat is ismerek, aki dicsekszik azzal mennyire beteg, mennyi baja van.

2021. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Na nekem ugyanez volt mint hatosnal, orvosrol orvosra jartam. Nekem is mondták h pszichologus de tudtam h valmi nem stimmel és nem nyugodtam bele pedig egyre kevésbé vettek komolyan. Az ezredik orvosnál ahol közöltem miért jöttem és milyen vizsgálatot szeretnék pozitív lett a kert vizsgálat eredménye. Ha nem tartok ki és nem bizok magamnak maradandó szövődménye lett volna. De mindig azt mondták fiatal vagyok biztos semmi súlyos bekepzelem stb. Szóval hatosnak is igaza van de azért ott a másik oldal is. És ötössel is maximálisan egyet tudok érteni.
2021. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a saját érdeke kellene, hogy legyen a tőle telhetőt megtenni az egészsége érdekében. Ha nem teszi, akkor az orvos csak segítséget tud nyújtani, de ő sem varázsló vagy az atyaúristen, hogy az akár több évtizedes belesz#rást és önpusztítást is helyre tudja hozni a beteg közreműködése nélkül.
2021. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem az orvosnak az érdeke, hanem a gyógyszergyáraknak és a patikusoknak.

Csak meg kell nézni a tv reklámokat amiknek a 80%-a gyógyszerreklám.

Ráadásul egy sincs közötte amelyik azt ígéri, hogy meggyógyulsz.

Mindegyik csak fenntartja a meglévő állapotot.

Pl. vagy 50-féle fájdalomcsillapítót reklámoznak.

Nem azt mondják, hogy menjél el az orvoshoz, hogy meggyógyítson, hanem azt, hogy vegyél be egy fájdalomcsillapítót és akkor majd nem érzed. (Egy darabig.)

Ha újra fáj a fejed, akkor majd ismét vegyél be egyet, és ez így megy a végtelenségig.

2021. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb orvosnak célja, csak nincs meg a megfelelő kommunikáció közöttük.
2021. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!