Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kérjek a pszichiátertől...

Hogyan kérjek a pszichiátertől nyugtatót?

Figyelt kérdés

Nyilván elmondom neki a problémáimat (depresszió, szorongás), viszont azt nem tudom hogy okos döntés lenne-e konkrétan megkérni hogy írjon fel nekem Xanax-ot vagy Frontin-t. Sokan visszaélnek a nyugtatókkal, így talán "gyanús" lenne ha egy konkrét gyógyszert kérnék. Ezért lehet hogy jobb lenne rábízni hogy mit ír fel (ha egyáltalán felír valamit), viszont eleget olvastam/hallottam a gyógyszerekről, hogy tudjam mit akarok és nincs kedvem kísérletezni különféle antidepresszánsokkal.

17



2021. jan. 18. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázd túl. Nyugodtan mondd neki, hogy mit szeretnél - legrosszabb esetben nem írja fel, vagy ajánl mást, de nem fog meggyanúsítani vagy kinevetni. Sok sikert :)
2021. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17 evesen szerintem a sajat erdekedben, csak teged ovva nem szeretne nyugtatoval tomni. Hidd el, o is biztosan sokat olvasott es halott a gyogyszerekrol, kezdve a 600+ oldalas Klinikai farmakologia cimu konyvvel, nem nehany ember tapasztalataval, nehany ismeretlen kommentjevel.
2021. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17 évesen én már nyakig benne voltam a frontinos életben. Érettségire is úgy mentem. Itt csak az a gond, hogy te még nem szedted. Így nem biztos, hogy felírja ilyen fiatalon. Én 16 voltam, mikor elmentem pszichiáterhez, és végre kinyögtem, hogy ide a frontinnal. A dokinak még azt is elmondtam, milyen adagolásban szeretném szedni. Úgy is lett. De ehhez az kellett, hogy tapasztaltként mentem oda; azzal, hogy már egy éve elkezdtem szedni addigra. Persze azt nem ajánlom, hogy titokban elkezdd mindenféle addiktológiai alapismeret nélkül. Ha orvossal akarod megoldani és úgy, hogy biztosan felírja, akkor előbb legyél 18.
2021. febr. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!