Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális az, hogyha 16 évesen...

Normális az, hogyha 16 évesen paranoiás voltam?

Figyelt kérdés

Egy évet töltöttem cserediákként külföldön és minden féle fajta módon megaláztak és diszkrimináltak. Akkoriban hiperszenzitív voltam és így pluszba sokkal jobban megviselt minden. Azt hozzá kell tenni, hogy a súlyos intőjeleit mutattam, agresszió meg alváshiány meg minden más csuda. Mikor hazajöttem, akkor a szüleim nem értették, h mi ez a furcsa viselkedés tőlem, úgyhogy kezeltettek engemet egy pszichiáterrel, aki azt mondta, hogyha nem kerestem volna fel őt akkor fél évem lett volna a kórházig. Úgyhogy egy nagyon erős nyugtatót adott és a végén minden rendben lett most vagyok 18. Ő azonban arra is rámutatott, hogy ez a betegség a személyiségemhez tartozik (egyfajta "személyiségzavar") és hogy ez nem csak annak köszönhető, hogy egy évet idegen furcsa helyen töltöttem lehetetlen körülmények és emberek között, hanem már az egész külföldi tapasztalatom előtt is megvolt ez az egész paranoid gondolkodásmód, gondolatmenet.

Mennyi az esélye, hogy a későbbiekben pl felnőttként ugyanúgy visszatérnek ezek a gondolatok?



2015. jún. 28. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:

soha nem értettem hogy ezt hogy állapitják meg hogy előtte is volt.

nyilván ha 1 évig ennyi trauma ért attól van, de miért nem jöttél haza előbb???

ne agyalj ezen és ne félj tőle akkor nem fog előjönni megint, ha itt normális környezetben vagy

2015. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!