Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha házi orvostók kaptam...

Ha házi orvostók kaptam beutalót, akkor is elmehetek magánrendelésbe?

Figyelt kérdés

Ultrahangra kell mennem és kaptam beutalót, na de ha sokára kapnék időpontot, akkor inkább elmennék egy magánorvoshoz.


Így is elmehetek? A beutalót oda kell adni a magán orvosnak?

Vagy ilyenkor ez hogy működik?


Az eredményt elküldik a házi orvosnak vagy nekem kell elvinnem?


Bocsánat a tudatlanságér, de csak 17 éves vagyok és ebben nagyon tudatlan vagyok még, ezért kellene a segítség.


2021. jan. 23. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elmehetsz. A beutalót odaadhatod, gondolom ráírta a háziorvos, hogy pontosan milyen vizsgálatot kér. Amúgy a magánrendelésen kérdezhetsz nyugodtan, mindent elmondanak. Általában türelmesebbek és több időt fordítanak a páciensre, mint az állami keretek között.
2021. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 23. 12:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánorvoshoz mész, akkor legyen veled az egyik szülőd(18 év alatt muszáj, mert korlátozottan vagy csak cselekvőképes).

A beutalot, ha viszed(ha van a mostani panaszoddal egyéb vizsgálati papírod azt is vidd), annak örülni fognak, mert lesz az orvosnak is lesz tampontja.


Amúgy a leletet meg neked kell visszavinni a haziorvosnak.

2021. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szülő, nem tud velem jönni. Mindig dolga van anyumnak, nem tudnánk össze egyeztetni.Illetve jobb szeretem egyedül intézni a dolgaimat.


Miben lenne hátrány ha nem jön velem szülő?

Ha alá kell valamit írni, akkor haza tudom hozni a papírt és vissza vinni, ezt mindig így szoktuk csinálni, ha ilyesmi lenne.

2021. jan. 23. 13:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért hátrány, mert nélküle nem fogsz kapni ellátást.

Jogilag korlátozottan vagy cselekvőképes és nem irhatsz alá semmit. Az, hogy hazaviszed aláiratni és visszaviszed nem opció.

2021. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért telefonálj nekik és kérdezd meg, 17 évesen már sokmindent csinálhatsz egyedül. A legtöbb orvosi ellátást igénybe veheted és nem kell a szülőnek veled menni.
2021. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm, akkor meg fogom kérdezni.


Nőgyógyász is ellát szülő nélkül és más orvos is ellátott eddig, ha mentem.

Nem tud mindenhova velem jönni valaki és őszintén szólva nem is szeretném, hogy bárki elkísérjen.

2021. jan. 23. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!