Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért utálja pár ember az...

Miért utálja pár ember az egészségügyi dolgozókat?

Figyelt kérdés
Számtalanszor tapasztaltam már ezt. Sürgősségin dolgozok ápolóként és találkoztam már pár bunkó beteggel, akik lehordtak a sárga földig, pedig rendesen végeztem a munkámat. Megjegyzem én mindig szépen beszélek a páciensekkel, nem szoktam veszekedni velük!

2021. jan. 23. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Troll kérdés. Ha valóban ott dolgozók, akkor tisztában vagy azzal, hogy mi miért történik és vsz azzal is tisztában vagy, hogy a legtöbb ember nem érti a triage fogalmát.

Ne itt szits veszekedést pls.

2021. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Ott dolgozol*
2021. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Nos 2 élű a dolog. Az egyik, hogy kórházban az esetek 90%-ban lekezelőek az ott dolgozók, ráadásul nem is az orvos hanem az ápoló meg az asszisztens. Némelyiket a holdig kellene felrúgni... velük nagyon sokszor elszalad a ló és fölényesen, bunkón viselkednek. Meg nyilván sok barom páciens is van, velük mindegy hogy szépen vagy rondán beszélsz, böszmék. Nekem semmi bajom az egészségügyi dolgozókkal, de ha valaki úgy szól hozzám akkor tudok én is nagyon gyorsan pondró lenni...
2021. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Én azt szoktam mondani, hogy az igazi bunkók nem az építőiparban dolgoznak... :)
2021. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Számtalanszor kellett kórházban lennem betegként és látogatóként is sajnos...

Van egy pár kedves, tisztelettudó, lelkes, HIVATÁSTUDATOS ápoló, orvos... FŐLEG az intenzíven! oda nem kerülhet az alja nép ugye...

A többit hagyjuk... "teljen le a 12 óra aztán mindenki ott baszódik meg ahol van" stílus a jellemző.

Nos az utóbbiak közül nem nagyon szoktak megállni előttem ha arról van szó, mert van egyfajta fellépésem és ha kihoznak a sodromból akkor sírás a vége :(

2021. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Orvos vagyok, hármasnak igaza van. Az néha engem is felháborít, hogy a betegem nem jut egyszerűen túl a nagypofájú asszisztencián.

Egyébként a probléma az, hogy a beteg nincs jól, érzékeny, kiszolgáltatott, ilyenkor érzékenyebb mindenre. És bizony köztünk is vannak bunkók. Sőt én is voltam már bunkó beteggel, mert három beteget kellett volna egyszerre ellátnom és nála fakadtam ki.


Sürgin meg ugye az is probléma, hogy ül kint a delikvens a panaszával és látszólag nem történik semmi... az pont nem érdekli, hogy mást reanimálni kell.


Ó és végül a betegek között is van nem egy orbitális primitív bunkó, ráadásul ma hála az internetnek ezek a bunkók baromi okosnak is hiszik magukat.

2021. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

7-es doktorúr.... A sürgősségire nem jókedvében jár a beteg. Én elhiszem hogy sok a meló, akkor viszont a szervezéssel van GECCCiNAGY gond... az elmúlt 3 évben sajnos 5-ször voltam sürgősségin.... 2-szer vállficammal, 1-szer vállTÖRÉSSEL, 1-szer vesekővel és egyszer infarktusos édesapámat kísértem.

5-ből 5-ször vártunk 5 óránál többet, 2 esetben 10 órát.


Ezt nekem SOHA, SENKI nem fogja megmagyarázni. Ez nem azért van mert újraélesztettek folyamatosan. Ez SZÖVEG "doktorúr"!

Doktorúr! Maga is mint az összes "mélyen tisztelt" kollégája az gyógyításra esküdött fel.


Doktor""""úr"""" hogy jön ide bármiféle követelőzés, szájhuzogatás vagy bármi egyéb? Empátia hol maradt el "doktorúr"?????

Vagy netán..... nem is volt?

Netán kitanulta s szakmát elkezdett dolgozni aztán a hálapénz elvette az eszét?

Ja így már értem.... """"""Doktorúr""""

2021. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó köszönöm szépen, remekül demonstrálta a kérdést. Nis hálapénzt nem vagyok hajlandó elfogadni, ennyit erről. A szívinfarktus azonnali ellátást igényel egy órán belül katéteres laborban kellene a betegnek lenni, persze ha önök időben bementek. A vállficam, a törés és a vesegörcs ellátása pedig teljesen korrekt ennyi időn belül.


Ó és a betegek ellátására valóban felesküdtem, az önhöz hasonló demagóg bunkókkal való jópofizásra viszont nem. Szóval részemről ez a vita itt lezárva.

2021. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Itt szo sem volt vitarol... mivel a valltores eseteben -nemmintha a tobbi nem fajna!!!- egy árva fajdalomcsillapitot sem adtak delutan 4tol éjjel 2ig.. gyanitom hasonlo fajdalomban sosem volt resze... ezért mondja hogy ez teljesen korrekt.

VAJON nyugaton miert nem ultetgetik az akut fajdalommal szenvedoket 1000 eves muanyagszekeken, hideg varoteremben fel napig? Ha ez teljesen normalis egyebkent....? DOKTORÚR?

2021. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Nekem tök pozitív tapasztalataim vannak az eü-ről. Az elmúlt 3 évben sokat jártam kórházba, mindig jófej orvosom volt. Egyet nagyon ki tudok emelni, ő nagyon megmaradt. Tényleg nagyon kedves volt, viccelődött, megértett mindenben, nevetgélt, vidám volt, bátorított, és tényleg látszott rajta hogy érdekli mi van velem és aggódik. A többi orvosom nem volt ennyire kedves, de nem negatív értelemben, ők inkább közömbösek voltak. Mindegyikük nagyon alapos volt. Fun fact egyszer leesett a tusfurdőm zuhany közben, vagy 6-an rohantak be, mert előtte sokat ájuldoztam. Majdnem attól kaptam szívrohamot hogy ők így berontottak, és halálra rémült képet vágtak :D

Egyébként az ápolók is figyeltek a betegekre, jöttek mindig kérdezni minden rendben van-e, hogy vagyok stb.

De egy bunkó orvost sem tudnék személy szerint hibáztatni, biztosan nem könnyű minden nap ilyen állapotú emberekkel találkozni. Aztán még 1000 másik ok lehet a háttérben, ők is emberek. Persze nálam is van egy szint ami már túl sok, de ilyennel még nem találkoztam.

Rengeteg tisztelet az orvosoknak!

2021. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!