Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogamzásgátlót írhat fel...

Fogamzásgátlót írhat fel háziorvos?

Figyelt kérdés

Holnap megyek a nőgyógyászhoz felíratni hormonális hüvelygyűrűt, viszont hallottam, hogy orvos függő, hogy kiadja-e rá a szakorvosi javaslatot, hogy aztana háziorvos 1 éven keresztül felírhassa VAGY kb. 3 havonta vissza kell menni a nőgyógyászhoz, hogy ő írja fel újra és újra (természetes ez minden alkalommal plusz költség a receptírás miatt).


A hüvelygyűrű így sem olcsó, nem szándékozok receptírásért 3 havonta plusz ezreket kiadni,de mi lesz ha azt mondja nem ír javaslatot?!

Mondjam hogy, akkor mégsem kérem a fogamzásgátló receptet, mivel így én bele sem akarok vágni,ha ennyi kiadással jár. A háziorvosunk jó fej, ismerjük egymást, de szerintem javaslat nélkül ő sem írna fel ilyet, vagy nem tudom mi a menete, sosem szedtem ilyet.


Arra az eshetőségre szeretnék választ kapni, hogy ha a nődoki valamiért nem ír(hat) fel szakorvosi javaslatot. Nem akarok ott ledöbbenni meg visszakozni, hogy ja mégsem kell így akkor.



2021. jan. 24. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szakorvosi javaslat. Ha korábban a nőgyógyász felírta, akkor a háziorvos is felírhatja. Elsőre nem.
2021. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És hülye kérdés lehet, de a háziorvos/asszisztens honnan fogja tudni, hogy a nődoki előzetesen már felírta? Felhőben?
2021. jan. 24. 14:41
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az ember viszi az ambulánslapot amit a nőgyógyász adott (kötelező adni), vagy látja a felhőben. Vagy mindkettő.
2021. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Most a vírushelyzet miatt inkább telefonon és felhőn keresztül szokás feliratni, köszönöm!
2021. jan. 24. 14:46
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Rajta van az ambuláns vizsgálati lapon, hogy gyógyszert írtak fel. Mármint a nőgyógyásznál.
2021. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit nem kellett bemutatnom, az elso foggatlot a nogyogyasz irta fel, utana pedig csak a haziorvoshoz mentem a receptert. Gondolom latta, hogy mar korabban fel lett irva, nem is kerdezett semmit.
2021. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem is simán a háziorvos írja fel, jobban mondva nem is ő hanem az asszisztens. Gondolom látja a rendszerben, hogy először a nőgyógyász írta fel meg a rákszűrések is fent vannak.
2021. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nos, tegnap felírta a nődoki a Nuvaringet, papír alapú receptet adott, tehát a felhőben tudtommal nincs nyoma, s mivel előzetes szűrési papírokat is oda adtam neki, azt gondoltam ráírta hogy a tegnapi nappal felírta nekem ezt,de semmi. Ergo nincs (nem tudok róla) hogy lenne úgymond bármi nyoma ennek, vajon felírja így is a háziorvos asszisztens vagy ilyenkor mi a teendő? A nődokit sem értem, direkt rakerdeztem felirhatja-e a háziorvos ezek után, erre mondta hogy van rá hatásköre, ergo felirhatja.
2021. jan. 26. 22:43
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Ne szorakozz kerdezo, dehogynem van nyoma, koteles bevinni minden adatot, kezelest, gyogyszert a rendszerbe, minden egyes betegnel!

En is papiron kaptam a receptet anno, de attol meg a rendszerben ott van minden.

Felirhatja haziorvos, 10 eve is felirta nekem.

2021. jan. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én szórakozok?! :D ne vicceljünk már, biztos csak kitaláltam akkor.
2021. jan. 27. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!