Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A háziorvosom azt mondta hogy...

A háziorvosom azt mondta hogy nem írhat fel több fogamzásgátlót amíg el nem mentem nőgyógyászhoz szűrésre. Van rá lehetőség hogy a szűrést egy ultrahanggal letudhatom?

Figyelt kérdés

Mikor először mentem, akkor is megtagadtam hogy bennem turkáljanak így csak ultrahangot végzett és olvastam a honlapján hogy van olyan hogy méhtestrákszűrés ultrahanggal. Ezzel ki tudom váltani a turkálást és megkapom a papírt hogy tovább szedhetem a fogamzásgátlót?

(szűz vagyok, többek között ezért sem szeretném hogy mindenféle dolgot feldugdosson..)


2018. aug. 7. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek szeded marokszámra a fogamzásgátlót?
2018. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod egyáltalán, mire való a fogamzásgátló?
2018. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mert olyan finom... -.- Azért szedem mert erős menstruációs fájdalmaim voltak, elájultam, hánytam, hasmenésem volt és ezt írta fel a nőgyógyász (és segít is). De jó hogy nem ez volt a kérdés...
2018. aug. 7. 14:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a nőgyógyászhoz menj vissza, majd ő felírja a tablettát, ha ő ajánlotta.
2018. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De ő kevésbé esik útba és többet kell rá várni, plusz magán doki szóval a recept felírásáért is pénzt kér
2018. aug. 7. 14:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamit valamiėrt!
2018. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De a kérdés még mindig az hogy elég e az ultranag. Mert tudtommal a kenetvétel a méhnyakrák szűrés miatt van én pedig kaptam ellene oltást.
2018. aug. 7. 15:07
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
A méhnyakrák szűrés alap vizsgálat gyógyszer felírásakor. Amúgy az,hogy kaptál oltást,nem jelenti azt,hogy 100% annak esélye,hogy nem lesz méhnyakrákod.
2018. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ hány éves vagy, egy kor után már érdemes szűrést csinálni, hiába szűz az ember. És ne nevettess, hogy egy hüvelyi ultrahang jobb minta benned “turkálnának”...el nem tudom képzelni hogy hasi uh-gal megállapít bármit is, 14 évesen amikor elég szűz voltam (nem volt ujjazás se tampon) hüvelyivel vizsgáltak mert hasival nem tudták pontosan megítélni. A fogamzásgátlót egyébként méhnyakrákszűréshez kellene kötni, főleg ha már szeded, mert nem nagyon, de minimálisan növelheti a rák kialakulásának esélyét. Szerintem menj el az orvoshoz VIZSGÁLATRA érjen ennyit az egészséged, légyszi.
2018. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Keress nőt, ha zavar a "turkálás".
2018. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!