Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyibe kerül Budapesten egy...

Mennyibe kerül Budapesten egy ápoló, aki kijárna 1 - 2 naponta tisztába tenni, mosdatni ágyhoz kötött idős embert?

Figyelt kérdés

Ki lehet ültetni fürdető kerekesszékbe és le lehet zuhanyozni?

Sajnos, mi nem tudjuk emelgetni, mi sem vagyunk egészségesek.



2021. jan. 24. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először az önkormányzatnál kellene megkérdezni, úgy nyilván olcsóbb. Ha tisztába kell tenni, az napi több alkalmat jelent.
2021. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Sokba. Bar nem ertem, hogy miert csak naponta vagy ketnaponta egyszer kell ezt megcsinalni, hiszen a pelenkazas napi tobbszori feladat.

Amugy olyan 200 ezertol kell szamolni, hatar nyilvan a csillagos eg.

Azt tudom, hogy anno a dedimhez ingyen kijart az onkormanyzat altal valaki napi egyszer, de o csak az ebedelesben segitett, gyogyszeradagolasban, 1-2 altalanos napi dologban, mert egyebkent a dedi onellato volt.

Tudom, hogy nehez, de ezen a ponton egy bentlakasos otthonnal mar jobban jarnatok szerintem.

2021. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kacsába vizel, széklete pedig általában 2-3 naponta van.
2021. jan. 24. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

A pelenkazashoz nem kell emelni.


Amúgy meg 2-3 naponta van széklete? Wtf? Etetitek rendesen? Az nagyon kevés.

2021. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, időközben megoldottuk!


4!

Ezt meg sem halottam! Természetesen eszik, de nagyon keveset. Naponta háromszor, négyszer. Reggelire fél szelet kenyeret szendvicsnek, ritkán fogyassza el az egész szeletet. Vagy egy - két szelet kalácsot. (persze, függ a szelet méretétől) Hozzá legtöbbször kakaót, tejeskávét iszik, néha teát. Ebédre nagyjából a mi adagunk felét eszi meg. Mindenfélét fűzünk, mindig megbeszélés kérdése itthon, hogy mit. Jellemzően egy fogást eszik csak. Hol nagy tányér levest, hol csak másodikat. Hiába kínáljuk, ritkán fogyaszt el két fogást, még akkor sem kéri, ha javasoljuk, hogy mindkettőből kevesebbet adunk. Vacsorára alig eszik valamit. Kalács, nápolyi, babapiskóta, ritkán kevés szendvics. (túrórudit, nápolyit, babapiskótát, egy-egy kocka csokit napközben is elfogyaszt, de nem minden nap) Zöldséget, gyümölcsöt nyersen nem hajlandó enni, csak ételben, kompótnak.

89 éves, ahogy mondtam, fél oldalára bénult, de a túlsó oldala sem sokkal jobb.


Pelenkázáshoz is kell emelni, ha nem is annyira, mintha székbe ültetnénk. Nem értünk hozzá, internetes videókból tanulgattuk, miként kell csinálni. (sajnos ott jellemzően kettő gondozó csinálja együtt, nálunk erre ritkán van lehetőség) Próbáltuk, hogy a fürdető kerekes székben vécézzen. Ilyen kialakítású a szék, van hozzá vödör, még a vécécsésze fölé is lehet tolni a széket. Sajnos a pisi mellé megy, a székletet pedig nemigazán érzi, mikor jön. Tehát ez nem működik. (sajnos van, hogy mosdatás közben indul meg, akkor jól jön a széken lévő vödör)

Felfekvés ellen kenegetjük, ami miatt pelenkázáskor fordítani kell, már az sem könnyű. Ha bekenjük, akkor nem tudjuk ráadni rendesen a pelenkát, mert minden kenőcsös lesz (ha a pelenka is, akkor nem ragad a ragasztócsík) Ha alá tesszük a pelenkát és utána próbáljuk kenni, akkor elcsúszik a pelenka, amit nem lehet kihúzni alólla, csak ha megemeljük kicsit. Ráadásul nagyon könnyen szakadnak a pelenkák. Próbáltunk másikat is, de az meg összegyűrődik hamar és lehet levenni, ill. szinte magától is lesik, mert az tépőzáras volt. :-( Az ágyneműcsere is kínszenvedés, alatta képtelenek vagyunk kicserélni, legfeljebb a keresztlepedőt. Van alatta egy gumis lepedő, ami alatt egy matracvédő nedvességfogó lepedő, van egy felfekvés elleni ágybetét és a matrac. Ezeket csak akkor lehet teljesen lecserélni, ha kiültetjük székbe.

Nincs betegkezelő ágyunk, egyszerű ágykeret van. Szeretnénk venni egy betegágyat, de ki kell takarékoskodnunk. Addig naponta többször fel is kell húzni őt, mert lecsúszik. Ekkor párnák ki (kettő van nappal, este egy), videóból tanulva, alányúlok megfogom a hónalját és felhúzom, majd vissza a párnákat. Hasi sérvem, nyitott hasizmom és gerincmeszesedésem van, ami miatt még ez a mozdulat is megterhelő. (hiába veszek fel haskötőt)

2021. jan. 27. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Nemrég olvastam egy kérdést, az egyik válasz éppen illik ehhez a kérdéshez:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__105..


Hogyan emeljem ki nehéz embereket az ágyból a tolókocsiba és vissza?


Idősotthonban dolgozom. Vannak nehezebb emberek, akiket csak segítséggel tudok kiszedni az ágyból/lerakni. Van valami praktika, ami segíthet? Azon kívül, hogy elkezdek gyúrni?


Én ápolónak tanulok az egyetemen és azt tanítják folyamatosan (én 156 cm és 45 kg vagyok), hogy egyedül ha nem vagyunk benne biztosak semmiképp ne kezdjük el, de ha úgy érezzük mi azt egyáltalán nem tudjuk megcsinálni, akkor szóljunk másnak, hiszen az ilyen vakmerő próbálkozásokból további komoly sérüléseket is okozhatunk magunknak is (MINDIG A SAJÁT MAGAD EGÉSZSÉGE LEGYEN A LEGFONTOSABB!!!!), de a betegnek is, ami a te felelősséged.


Csak azért osztottam meg mindezt, mert nekünk is ezt tanácsolták, amikor ápolásra szoruló apukámat kellett ellátni. Mi sem tudtunk megbirkózni a problémával, idősek otthonába került. Jól érzi magát, szakszerűen ellátják!

2021. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én is kB ennyit eszek és minden nap van szekletem. Oké neki lehet lassabb az anyagcseréje de még így is azt mondom hogy túl kevés a széklete.


A pelenkazasrol meg nagyon fura az elmondasod. Én 60 kiló vagyok de egyedül kicseréltem a 120 kilós clostris beteg alatt a pelenkát és az ágyneműt. Pedig ő aztán telefosott mindent. Úgyhogy ti valamit nagyon szarul csináltok ha ez ekkora kihívás. Ja és nem, nem kell emelni a pelenkazashoz. Teljesen elég csak forgatni. Legalább annyi időre hívjatok ki egy apolot még megmutatja hogy a legegyszerűbb.

2021. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!