Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő? Jogosult vagyok...

Mi a teendő? Jogosult vagyok mégis jön a csekk.

Figyelt kérdés

Múlt év december középén Egészségügyi jogosultságot állapítottak meg erre ma érkezett 12db csekk hogy fizetnem kell a TB-m.


Most akkor nem tud róla a NAV vagy miért kellene fizetnem?


Mi a teendő?,valaki járt már így?



2021. jan. 26. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj be egy kormányablakba, és segíteni fognak.


Milyen eü. jogosultságot állapítottak meg, mi alapján?

2021. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs jövedelmem és nincs semmi a birtokomban, pályakezdőként 1 évre megkaptam.


Egészségügyi Ellátásra való jogosultság

2021. jan. 26. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. akkor tényleg menj be a Kormányablakba, és tisztázd.
2021. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Erről nyilván kaptál valamiféle iratot, emailt, valamit.

Ezt mutasd be..

2021. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor nagy valószínűséggel kapni fogsz a NAV-tól egy olyan értesítést is, hogy a fizetési kötelezettséged X. Y. naptól megszűnik, mivel rászorultságodat megállapították.


A rászorultságod megállapító kormányhivatal ugyanis értesíti a NEAK-ot a rászorultságodról (aki az orvosnál a lámpák színét változtatni jogosult), aki aztán értesíti erről a NAV-ot, aki a járulékfizetési kötelezettségeket nyilvántartja.

Még nem futott át a 3 szerv között az adat.


Attól a naptól, amikortól a rászorultságod megállapították, nem vagy köteles a továbbiakban eü. szolg. járulékot fizetni magad után. Ha előtte halmoztál fel hátralékot, azt ez nem érinti, tehát azt be kell fizetned, hacsak nem kérvényezed a NAV-nál, hogy méltányosságból engedjék el, mert rászorult lettél. Ha rábólintanak, akkor visszamenőleg azt is törlik.


Türelem. Jönni fog az értesítés a NAV-tól, hogy mégsem kell fizetned X. Y. naptól kezdve.

2021. jan. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Automatikusan küldte a nav. 1 éves fiamnak kiküldték az adókártyát, ha eljön az ideje ez alapján fizethet..Van egy papírod a kormányablaktól, hogy 1 évre eddig meg eddig dátum, szociálisan rászorult vagy.Nincs semmi teendőd-Tedd el a papírt, a hivatalok, meg kommunikálnak, csak lassan.
2021. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: a gyerek adókártyájának mi kköze van egy felnőtt ember TB-járulék fizetéséhez?????
2021. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 es Ez csak egy plusz infó, hogy a nav automatikus értesítéseiről, nincs értelme 1 éves gyereknek adókártyát küldeni, ugyanúgy a 12 csekknek sincs amit a kérdező kapott. Sajnálom, hogy az összefüggés meglátása gondot okoz neked.Azt meg végképp nem értem mért háborogsz, fel ezen ennyire?A kérdést is megválaszoltam amit a kérdező feltett, mi gondod? Hátha neked is segíthetek.
2021. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!