Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondtam a munkahelyen...

Felmondtam a munkahelyen költözés miatt 1 hónapja vagyok munkanélkülin és 1 hete kiderült, hogy terhes vagyok. Ilyenkor mi a teendő? Jogosult vagyok valami ellátásra vagy csak a 29 ezer Ft gyesre?

Figyelt kérdés

2017. aug. 3. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A minimális kapható támogatást fogod kapni.
2017. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
akkor kaphatsz a gyes helyett gyed-et, ha a szülés napján van munkahelyed ÉS az elmúlt 2 évben meg volt a megfelelő munkanapok száma. Szóval ha szülésig találsz egy másik munkahelyet, és az elmúlt 2 évben végig dolgoztál, akkor kaphatsz gyed-et is. de ha nem lesz munkád akkor csak gyes.
2017. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az előző munkaviszony napjait nem veszik figyelembe? Vagy csak akkor ha munkaviszony alatt lennék terhes?
2017. aug. 3. 09:35
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
a régi munkahelyeden ledolgozott napok is számítanak, de az nem elég, muszáj hogy a szülés napján legyen bejelentett munkahelyed is.
2017. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval ha elmennék dolgozni legyen ott pl 3 hónap munkaviszonyom akkor már jogosult leszek rá?
2017. aug. 3. 09:37
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
igen, akkor ha a szülés napján is be vagy jelentve és az előző munkahelyeddel együtt megvan a napok száma (ha jól emlékszem 365 ledolgozott nap kell).
2017. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Ketszer leirtak, tenyleg ilyen nehez ertelmezni ? 🙄

A SZULES NAPJAN KELL legyen bejelentett munkahelyed.

2017. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

A gyed feltétele, hogy a szülés napja előtti két évben legyen 365 nap munkaviszonyod és a szülés napján is legyen munkahelyed.

Ha ezek nem teljesülnek akkor Gyes aminek az összege kb 25500ft.

2017. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor azért nem olyan elveszett a dolog.

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél :)

2017. aug. 3. 09:45
 10/10 anonim ***** válasza:
41%
Azért ne hidd hogy terhesen kapkodni fognak utánad a munkáltatók...
2017. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!