Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire hasznos a fül kimosása?

Mennyire hasznos a fül kimosása?

Figyelt kérdés
Mostanság romlik a hallásom vagy nem tudom úgy összerakni a hallotakat ahhoz képest hogy fiatal vagyok 21 éves. Gondolkoztam rajta hogy lehet a sok fültisztító használata miatt felgyúlt esetleg a fülzsír amit kitakarítanak onnan. Tapasztalatokra lennék leginkább kíváncsi, vagy hogy mennyire hasznos ez.

2021. febr. 1. 21:14
A kérdező szavazást indított:
Hasznos, segített.
Voltam, de nem éreztem változást.
Mintha kicseréltek volna.
Ismerős/családtag volt, és jó volt neki.
Ismerős/családtag volt, és nem volt sok haszna neki.
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én személyes tapasztalatból nem tudom, de egyik barátom mondta, hogy neki segített és tisztábban is hall. Képzeld el, hogy hosszú évtizedekig használjuk a fültisztító pálcát, ami ugyancsak nem egészséges, de a fülünket sosem tisztítjuk. Én a közeljövőben mindenképp átesek egy normális fültisztításon.
2021. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem vesztesz vele. Kell egy közepes fecskendő (tű nélkül) és egy tálnyi langyos szappanos víz. Feléhaljolsz a mosdónak, és 4-5-ször átöblíted a füledet. Meg fogsz lepődni, mennyi sárga trutyi kijön majd és mennyivel könnyebb leszel.
2021. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annak idején nagyon is hasznos volt, mert az egyik fülemre már kezdtem nem hallani, és ez elképesztően frusztrált.

Maga a "beavatkozás" 5-10 perc. Mindkét fülem kimosták, nemcsak azt, amelyik problémás volt. Teljes sikerrel. Azóta nincs vele problémám.

2021. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt esetleg tudja valaki, hogy ha az egyik füllyukam kisebb, kevésbé is hallok rá, az normális? Esetleg fültisztítás után visszatér a normális hallás?
2021. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kellemetlen volt mikor az orvos megcsinálta régebben, de változást nem éreztem hogy jobb lett volna utána. Talán egy kicsit rosszabb is egy darabig. De nem akarlak lebeszélni róla, mert én teljesen egyedi eset vagyok. A repülés közben a repülőn is úgy fájt a fülem, hogy majd megvesztem, pár óráig alig hallottam főleg az egyik fülemre. A fültisztító pálcika meg kifejezetten káros, ezt olvastam több helyen is. A fül kimosása nem káros, viszont ha továbbra is fennáll a romló/romlott hallás, akkor orr/fül gégészetet javasolnám, és egy hallásvizsgálatot, illetve fülkagyló vizsgálatot.
2021. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy inkább hallójárat vizsgálatot*
2021. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kèrdezô! Nekem már mosták ki a fûleimet, nem fájt a kimosás, be volt dugulva, azèrt csináltattam meg. Valóban segitet, jobban halltam utánna. .
2021. febr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem már volt többször, a doki mindig elmondta előtte, hogy nagyon kellemetlen lesz, mert amúgyis fájt a fülem amiatt mentem, de semmilyen kellemetlenség nem volt, nekem kifejezetten jól is esett, utána jobban is hallottam mindig.
2021. febr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem be volt dugulva mindkét fülem a zsírtól, pálcikát sosem használtam, akkor jöttem rá, hogy érzékeny vagyok az egyik sampon/tusfürdő összetevőre. Már alig hallottam, a saját hangomat testen belülről hallottam. Nem megyek orvoshoz, csak ha élet-halál kérdés, magamnak mostam ki a következőképpen: zuhanyrózsát letekered, lanygos vizet állítasz, és a slaggal belecélzol a füledbe. Többféle szögben próbáld, hogy kijöjjön a zsírdugó. Pontosabb leírást találsz erről neten, de inkább menj orvoshoz. Ja, és egy egy mosás után, olyan hallásod lesz, mint egy denevérnek! Nagyon megéri!
2021. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!