Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus Mennyire valószín...

Koronavírus Mennyire valószínű, hogy idén február közepén már átestem rajta? Akkoriban rengeteget jártunk ide-oda,

Figyelt kérdés

mert novemberben vettük a lakásunkat és javában tartott az ügyintézésen túl az Ikea-Obi-Praktiker szentháromság bejárása, plusz mesteremberek stb. Hozzátenném Ikeában ázsiai turista tömegek voltak akkoriban.

Pénteki nap kezdtem rosszul érezni magam, még elmentem dolgozni, délutánra már nagyon fáradt voltam, nagyon fájt a torkom, hőemelkedés, hazajöttem, befeküdtem az ágyba, másnap felkelni se bírtam csak a wc-re, de "csak" hőemelkedés" 37,5-7 volt, közben úgy éreztem magam, mint akit agyonütöttek, máskor az influenzánál szokott ez lenni, csak ott 38,5-39 fokos lázam va (ezért nem gondolom, hogy ez influenza volt, mert akkor nekem lázam van konkrétan és nem ilyenek a tünetek). Szombaton elkezdtem tüsszögni, elkezdett folyni az orrom, vasárnap a köhögés is megérkezett, hétfőre már úgy köhögtem, éjszaka is, hogy öröm volt hallgatni (biztos díjazták szegény szomszédok).

Kedden, szerdán ugyanúgy sz.rul voltam, csütörtök délutánra már kicsit jobban voltam, ezért pénteken be is mentem melózni, ahol a többiek mondták, hogy úristen, de rosszul nézek ki, nem vagyok még beteg? Délutánra már nem éreztem jól magam, hazavánszorogtam, még mindig hőemelkedés, ugató köhögés vissza, (konkrétan buszról le kellett szállnom, úgy köhögtem, inkább gyalogoltam). Hétvégén megint pihi.

Otthon maszkot hordtam (mi alapból, ha betegek vagyunk, műtős maszkot hordunk már 2-3 éve, ha felső légúti betegségről van szó).

Hétfőn meló, elvoltam, köhögés még néha, ha száraz volt a levegő. Kedd elvoltam, nem éreztem rosszul magam. Szerdán megint nem éreztem jól magam, megmérem délután már megint hőemelkedés 37,3, ez tartott még 2 napig, aztán elvágták. Ilyen beteg nagyon rég voltam, pedig a tünetek nem voltak egy hűha, és mégis mint akin átment az úthenger.


2020. dec. 24. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha elvesztetted a szaglásod és ízérzékelésed, akkor nagyon valószínű. Nekem egy volt kolléganőm esett át rajta még 2018-ban, az ő szaglása azóta sem tért vissza, persze akkor még nem covid-ként kezelték, csak egyszerű vírusos nyavalyaként.
2020. dec. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel be volt dugulva az orrom, folyt, így nem volt szaglásom
2020. dec. 24. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy covid volt. Idén február-márciusban az influenza tarolt.
2020. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem azért furcsa, mert voltam párszor influenzàs és mind egyforma volt:torokfàjás reggel, estére làz, másnap làz torokfájás nincs, harmadik nap kis hőemelkedés, esetleg 2 napig, se köhögés, se orrfolyás, csak a fáradtság.
2020. dec. 25. 09:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig amit leírtál elég tipikus influenza. Nem törvényszerű h mindig egyforma.
2020. dec. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve emlèkszem, vki kérdezte tőlem a tüneteket, elmondtam, mondta,hogy barátainak is pont ez van, és nem értik ők se a tünetekből, hogy hogyan érezhetik magukat ilyen betegnek, mint akin átment az úthenger.(20-as vège, 30-as).
2020. dec. 25. 10:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az orrfolyás, nátha nem influenza tünet.
2020. dec. 25. 10:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Én egyébként elég làzas típus vagyok 35 évesen is, simàn felmegy 38-38.5-ra 1-2 napra és utàna pikkpakk jól vagyok, kitakarítja a szervezetem, kb 5x volt influm eddig, mindig làzas voltam (csak ennyi volt a tünet), de elhiszem, ha ez influenza volt, mindenesetre furcsa.
2020. dec. 25. 10:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!