Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A megyében, ahol lakom, a TB...

A megyében, ahol lakom, a TB nem támogat egy vizsgálatot - ezt mondta a kardiológus - pedig szükséges lenne elvégeztetni. Önköltséges. Ilyen esetben más megyében is megcsináltathatom azt a vizsgálatot, de támogatottan?

Figyelt kérdés
ProBNP és D-Dimer vizsgálatról van szó. (Azt nem tudom, hogy melyik a fizetős ezek közül a megyénkben.)

2021. febr. 16. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennek azért nézz utána alaposan. Szinte kizártnak tartom, hogy a támogatás vagy nem támogatás megyénként eltérő lenne.
2021. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem, mert a doki nem tud más laborba beutalót adni. Ha elmész máshova kardiológia szakrendelésre és ott kiírják, esetleg akkor. De területén kívülről meg nem kötelesek fogadni sem.

Amúgy 2 vizsgálat nem hiszem, hogy olyan hatalmas összeg lenne. Más megyébe utazni érte lehet drágább, mint maga a vizsgálat.

2021. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első: de, sajnos simán lehetséges.

Nőgyógyász vagyok, az előző munkahelyemen simán kérhrttem hormonpanelt, thrombophilia panelt, bármit. Semmiért nem kellett fizetnie a betegnek.

Átköltöztem az ország másik felébe, itt ezek fizetősek. A kórház megszabta, hogy anyagi okok miatt egyetlen egy orvos, az osztályvezető (akinek endokrin szakvizsgája is van) írhatja ki támogatottan. Tehát vagy fizet a beteg, vagy el kell küldenem a másik dokihoz, aki ha indokoltnak látja, kiírja, ha nem, nem. Thrombophilia panelt sem írhatok. Talán a haematológus igen. De a tumormarkerek közül is van, ami fizetős, pedig az előző munkahelyemen egyik sem volt az.

2021. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Èpp ma kértem én is magán laborba tumormarkert, nem nagy összeg, de borzasztó , hogy pont azok fizetősek...
2021. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy sima allergia vizsgálat miatt kellett másik megyébe mennem. Az ÁNTSZ beteg koordinátor (régebben központi ágynyilvántartó) meg tudja mondani, hogy hova tartozol területileg.
2021. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A D-dimer egy teljesen értelmetlen vizsgálat iszonyat sz.r a specificitása.

A pro-BNP szükségességét is megkérdőjelezném. A szívelégtelenség klinikai kép alapján is bőven diagnosztizálható.


Ki szerint lenne szükséges a vizsgálat, szerinted vagy az orvos szerint. Ha szerinted akkor csináltasd magánban.

2021. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tumormarker is teljesen értelmetlen vizsgálat önmagában. Tumor gyanú esetén vagy utánkövetés esetén van értelme, de akkor nem is kell érte fizetni.
2021. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hiàba pontoztàl le, lehet te nem làtod èrtelmèt,nem írtam le miért kell a tumormarker, nem is ez volt a kérdés. Nem hasamra ütve kell mennem, megvan az okom rá, és az orvosnak is, hogy ezt kèrte. Kívànom, hogy soha ne tudd meg milyen ilyen "èrtelmetlen " Vizsgàlatokra jàrni...
2021. febr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Államiban is fizetni kell, ha önszántadból nem oda mész, ahova körzetileg tartozol. De ilyen szerintem sincs, hogy megyénként eltérő volna az ellátások támogatottsága. Vagy persze mehetsz magánba is, de az még mindig borsosabb, mintha államiba mennél nem támogatottan.
2021. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De így van. Még a leleten is fel van tüntetve.

Azóta voltam érsebészeten és az ottani orvos is nagyon elcsodálkozott ezen.

Én nem értem.


És nem én kértem a vizsgálatot, hanem a kardiológus javasolta.

Akkor hallottam először ezekről a vizsgálatokról.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2021. febr. 24. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!