Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EKG leleten mit jelent a QRS...

EKG leleten mit jelent a QRS abnormality? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval kíváncsi lennék, hogy mit jelent a sportorvosi EKG leletemen évek óta állandóan megjelenő szöveg:

QRS contour abnormality cannot rule out (a mostanin consistent with) anteroseptal myocardial damage. Emellett van sinus arrhythmia is, de azt nagyjából értem.

Gondolom ha baj lenne, akkor nem engednének versenyezni, úgyhogy annyira nem aggódom, de azért érdekel, mert soha nem mondanak semmit.



2020. okt. 8. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha évek óta fennáll ez és ugyanúgy sportolhatsz akkor baj nem lehet. Ha baj lenne akkor nem csak eltiltanak a sportolástól hanem további vizsgálatokra küldenének.

Másrészt ha ennyire kíváncsi vagy hogy ez mit jelent orvostól megkérdezed.

2020. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sinus arritmia azt jelenti hogy szabalytalan a szívverésed a légzésekkel parhuzamosan

A QRS abnormalitas pedig regngeteg fele lehet, ezt latni kellene hogy megitelje valaki, szoveg alapjan ennyibol nem lehet

De valszeg ha komoly baj lenne tenyleg ertesitenenek es tovabb mennr a vizsgalat

Mindenesetre én rákérdeznék a helyedben

2020. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt értem meg az is logikus, hogy kérdezzem meg, de aki járt már sportorvosnál az szerintem sejti, hogy miért nem kérdezem meg. Azt nem mondom, hogy azzal se foglalkoznak, akinek tényleg baja van, de akinek nincs, azon tényleg csak túl akarnak lenni minél gyorsabban miközben tök másról pletykálnak.
2020. okt. 8. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!