Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valakinek segített a hialurons...

Valakinek segített a hialuronsavas injekció a térdébe?

Figyelt kérdés

A sok étrendkiegészítő térd porckopásra nem segített, mindenféle összetételű tablettát és kapszulát szedtem hosszú távon, rendszeresen, többek között kollagént is.


Egy éve megvetette velem az orvos az injekciót, akkor 84 ezer forintot fizettem, 3-3 injekciót adott be mindkét térdembe porckopás miatt.

Azt mondta, hogy másfél-két évig nem lesz panaszom. Azonnal jobb lett, mintha "megolajozták volna", viszont csak 3 hónapig.

Ezután még jobban fájt!


Most javasolt egy másik injekciót, állítólag ez egy új hialuronsav tartalmú injekció, amit nagyon dicsérnek a betegek. Ebből csak egyet-egyet kell beadni.

75 ezer forintba került a két injekció. Egy hete beadta és most nem érzem, hogy jobb lenne, csak azt, hogy feszül a térdem. Igaz, sok anyag volt az injekcióban, ezt a mennyiséget egyszerre kellett befecskendezni.


Mielőtt megvettem az injekciókat, érdeklődtem más ortopédusnál is, ő is javasolta a hialuronsavas injekciót. A háziorvos is dicsérte, hogy jó szokott lenni.


Nem bánom, hogy drága, de legalább segítene!


Nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2021. febr. 17. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Anno a térdműtétem előtt kaptam, semmit nem használt. Ez csak akkor hatásos ha a térd még egy meghatározott állapotban van, ráadásul mindenki másképp reagál rá. Sajnos, próba szerencse alapon működik. A férjem 17 hónapja kapott egyetlen szurit, azóta semmi problémája. Minden orvosnak más a favoritja injekció tekintetében, te nem azt kaptad amit a férjem, mert nála egyetlen injekció 65 ezer volt.
2021. febr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint még nem nagy mértékű a porckopás, ezért segítenie kell az injekciónak.
2021. febr. 17. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok véleményt olvastam hisz érintve vagyok, hidd el sokaknak segít, sokaknak nem. Ezt előre nem lehet tudni. De az tény, hogy ha nem nagy mértékű a kopás akkor van remény, hogy segít. Lásd a férjem, aki amúgy napi 12 órát talpal.
2021. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En 2019 oszen kaptam 2 korben injekciot a rosszabbik terdembe es az akkor segitett annyit hogy 'mindketto egyforman rossz volt' - ami nagyon sokat szamitott. Egy evre ra mindket terdembe kaptam es igen, meg mindig rossz es nem tartott az a 'picit jobb' periodus orokke de hasznalt mindenkepp.

Ezek az injekciok nagyon sokat tudnak javitani rovid tavon, de csak ez onmagaban semmikepp sem megoldas sajnos. Amikor faj, akkor nagyon nehez edzeni (gyogytornat csinalni) de megfelelo izomzat nelkul ez sajnos a romlas iranyaba tud meg jobban elmenni. Az injekcio arra nagyon jo, hogy ezen a fajdalmon segitsen mert foleg ha keves megfeleloen eros izma van valakinek, akkor az elejen nagyon nehez barmit is rendszeresen elkezdeni.

Hogyha megengedheted hogy injekciot kifizess, szerintem mindenkeppen megerne gyogytornasz utan nezni aki tudna segiteni megtalalni a jelenlegi allapotodnak megfelelo gyakorlatokat. Hosszu tavon ez tobbet fog segiteni es ezen kivul mas megoldas (vagy jobb) nemigen van.

Az arak kapcsan: en ostenil plust kaptam, abbol egy darab beadassal egyutt kerult 25 ezerbe.


Kitartast!

23/L

2021. febr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

23 évesen mindkét térdbe?

Hú, ott nagy gond lehet.

Amúgy tényleg használ.

A falramászokból egy a fájdogál a térdem állapot is egy jó eredmény.

2023. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!