Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valakinek van tapasztalata az...

Valakinek van tapasztalata az ízületi (hialuronsavas) injekcióval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már 8-9 hónapja küzdök egy vállproblémával. Régóta sportolok, így gondolom szétcsesztem a vállízületemet. Járok ortopédus szakorvoshoz is. Voltam MRI-n, szakadás nincs, kopásra gyanakszanak, amit ha jól tudom már nem lehet teljesen rendbe hozni. Viszont nagyon el vagyok keseredve, mert még csak 29 éves vagyok. Saját testsúlyos edzéseket szoktam végezni, meg néha kondi. Toló mozdulatoknál beszúr a vállcsúcsnál. Hiába pihentetem 1-2 hónapot, úgy érzem, semmit nem használ. Most ott tartok, hogy megint 1 hónapot pihentettem, semmi felsőtest edzést nem csináltam, csak bemozgattam. Úgy éreztem, hogy jó, tegnap lenyomtam pár fekvőtámaszt, azt bírja, de tolódzkodásnál kikészül és megint érzékeny lett. Fizioterápiára is járok, már minden szart kipróbáltam. Pár hét múlva kell visszamennem az orvoshoz, mert akkor jár le a fizioterápia. Persze az orvossal fogok úgy is konzultálni, de szerintem a következő szint már az injekció lesz, mert hiába pihentetem, szerintem az nem normális, hogy 1 hónap pihentetés után, ha megpróbálok egy fél tolódzkodást megcsinálni, egyből bedurran a vállam megint. Akinek már volt tapasztalata, annak mennyire vált be az e fajta injekció? Kicsit félek tőle, hogy bármit is belém fecskendezzenek, mindig is egészségesen éltem, erre már itt tartok, hogy edzeni sem tudok normálisan.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 16. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, de ortopédian dolgozom. Sokan dicsérik a hialuronsavas szurit, de még az acp is nagyon jó(ez viszont csak magánban érhető el és vagy 80 ezer ft+vizitdíj/injekció beadás árral kell kalkulálni). A hialuronsav kB 1 évig tud hatásos lenni, utána ismételni kell. Az acp se teljesen végleges.


Illetve vannak porcepito keszitmenyek(chondritin szulfat a fő hatóanyag emellett nemelyikben van msm és hialuronsav is) ezeket hosszútávon szedve fejti ki a hatását. Ezek közt is vannak jók.

2019. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget és a szakszerű leírást:) Porcépítőt már 1 hónapja szedek, azt a kúrát folytatom még. Meglátjuk, hogy mit mond az orvos, én saját magamtól nem akarom erőltetni az injekciót (hisz nem én vagyok az orvos, okoskodni meg nem szeretnék), a doki meg még nem hozta fel, gondolom minden más lehetőséget először meg szeretne próbálni. Félek is kicsit az ilyen dolgoktól, de már tényleg kezdem feladni, hogy valaha, ha nem is 100%-os, de 80-90%-os lesz a vállam. Meglátjuk. Hamarosan úgy is vissza kell mennem, azt mondta ha nem lett jobb, akkor vmit kitalálunk. Műtétet kérdeztem, elvileg műteni nem kell, nem olyan a baj.
2019. szept. 16. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi h beleszólok, de a családomban volt, aki porckopásra szedett gyógyszert és neki ott is lemeszesedett ahol nem kellett volna.
2019. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* Ő igaz h idős, de kitudja kinél mit okoz. Remélem te meggyógyulsz. Jobbulást!
2019. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi szépen a tanácsot, nem veszem beleszólásnak.

Igazából az a problémám, hogy hiába pihentetem, jó lesz, aztán teljesen mindegy hogy mennyire lassan kezdem el újra erőltetni, utána megint rossz lesz. Pedig csak egy átkozott tolódzkodásról vagy fekvőtámaszról van szó.

2019. szept. 16. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
A porcépítőtől nem fog "lemezesedni" ilyen kifejezés nincs is max csontok nohetnek oda ahol korábban nem volt,de azt meg olyanok okozhatjak mint pl a novosseum nevű etrendkiegeszito. Illetve korral is járnak a csontkinovesek.
2019. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Az injekcióval nincs tapasztalatom. Én tablettában fogyasztom a hyaluronsavat gyömbér és kurkuma kombinációban.A porcok, izületek védelmére meg a glúkozamin- és kondroitinszulfátot és MSM-et tartalmazó aloe vera italt iszok, illetve van egy új tojáshéj membrán és biokurkumin alapú bogyó is.Mindezek természetes alapanyagokból ezért nem kell 3 havonta szünetet tartani, mert nincs bennük olyan káros anyag, aminek ki kéne ürülni a szervezetből, mint annyi más készítményben.Egyébként ezeket élsportolók is fogyasztják.

Jobbulást!

2019. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!