Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sportorvosi vizsgálat, EKG:...

Sportorvosi vizsgálat, EKG: milyen melltartóba menjek, ami rajtam maradhat?

Figyelt kérdés

Látom, hogy eléggé megoszlik, hogy valahol le akarják vetetni, van, ahol nem. Én semmiképp nem veszem le, az érdekelne, hogy milyen melltartó az, ami a legkevésbé zavaró a vizsgálat szempontjából?

Egyébként sportlövészet miatt kell az engedély.


2021. febr. 21. 14:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%
Na és, ha szégyenlős akkor is meg kell tanulnia félretenni ezt a vizsgálat idejére. Pólót akkor lehet, hogy csak elég felhúzni mell alá,ha 12 elvezetéses EKG lesz,de nem tudjuk milyrn vizsgálatok lesznek. Még az is lehet, hogy nem kell levetkőzni egyáltalán.
2021. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Érdekes azért, hogy hányan jönnek ide megmondani a "tutit", csak mert nem egyeztethető össze a világnézetem az övékkel. Lekezelő válaszolók, és megmondók: nektek miért fáj, ha valaki nem úgy éli az életét, mint ti? Rosszabb nektek ettől? Nektek nem kell úgy csinálnotok, mint nekem. Egyébként lennének tippjeim az okáról, hogy milyen pszichés eredetű defektus állhat emögött a viselkedésetek mögött, de inkább megtartom magamnak.

Nekem bizalmi alapú, hogy tudok-e vetkőzni valaki előtt. A barátaim előtt, vagy a férjem előtt egyáltalán nem érdekel, nem is zavar. Idegen előtt viszont nem megy. Tök mindegy, hogy ez az utcán van, a strandon, vagy az orvosnál. Megértem, hogy nehéz ezt átérezni, és nem is várom el. Ez fóbia jellegű jelenség, tisztában vagyok vele. Ha még mellé taperálnak is, akkor úgy felmegy a pulzusom és a vérnyomásom, hogy a vizsgálati eredményt is félreviszi, szinte pánikroham széléig el tudok jutni tőle. Ettől még hogy miért kell beleállni a másikba, azt már kevésbé értem, főleg olyanoktól, akik emiatt váltanak át leereszkedő stílusra. Ez nem engem fog minősíteni, hanem azt, aki így kommunikál.

Nem értem, miért pontoztátok le az 5-ös válaszolót egyébként, valószínűleg így fogok tenni végeredményben. A magyar egészségügy tele van sz.r orvosokkal, akik nem veszik figyelembe a betegek érzéseit, pedig ez is hozzátartozna a hivatásukhoz. Elég helyzetet hallottam a barátikörömben, hányszor alázták meg őket orvosok, úgy, hogy orvostechnikai szempontból nem volt értelme, csak a hatalomfitogtatás végett. Szerintem nem azt mondtam, hogy nőgyógyász nézzen rám úgy, hogy bugyiban vagyok, ennyire nem extrém a kérés.

De bizony külföldön bevett dolog, hogy ha nem muszáj, és a beteg kéri, akkor igyekeznek alkalmazkodni hozzá. Lehet, hogy kicsit macerásabb így a tappancsok feltétele, de nem annyival, hogy ne lehessen megcsinálni.

Ezért kérdeztem, hogy MILYEN melltartóban oldható meg, mert nyilván, egy merevítős, feszes fazonnal értelemszerűen nem. De vannak topok, amik lazák. Elnézve, hogyan végzik a 12 elvezetéses EKG-t, nem igazán értem meg, hogy miért ne lehetne mondjuk egy topban megcsinálni, főleg, ha a közepén összefogom, esetleg feljebb húzom annyival. Ilyenre gondolok:


[link]


Egyébként meg ilyen melltartó is létezik, számomra ez is elfogadható alternatíva:


[link]

2021. febr. 22. 10:59
 13/24 anonim ***** válasza:
Rendben, igazad van, ez a te dolgod, majd akkor ott helyben ezt elmondod és reméljük lesz rá olyan megoldás, ami mindenkinek megfelel.
2021. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Talán az az oka a stílusunknak, hogy egyértelműen leírtuk, hogy minimum megnehezíti, ha nem lehetetleníti el egy 12-es EKG felvételét a melltartó. Ennek ellenére képtelen vagy elfogadni ezt a választ. Csak azt köszönted meg az elején is, amiben azt írták, hogy jelezd és hátha megcsinálják melltartóban. Mint írtad: a nőgyógyászati vizsgálaton nem okoz gondot levetkőzni, akkor miért probléma egy kardiológiai vizsgálatnál? Ha rendes EKG-t akarnak csinálni akkor külön rakják fel az elektródákat, amit nyilván nem lehet a melltartó alá tenni mert lenyomja. Tartani nem tudod a melltartót, mert a végtagi elvezetéseket zavarni fogja a karok izmainak összehúzódásából származó zaj, ami jóval nagyobb, mint a 250-500 grammos tömegű szívből érkező jel, így értékelhetetlen lesz az eredmény. Ha gumipánttal rakják fel a mellkasi elektródákat az nyilván nem fér el szintén a melltartótól.

Persze a rendelőben nem biztos, hogy leállnék így vitatkozni bárkivel is, de szerintem az EKG-t készítő asszisztensek se nagyon. Tudomásul vesszük a betegek kéréseit megfelelő tájékoztatás után, függetlenül attól, hogy a vizsgálati eredmény rovására megy-e. Mindenkinek saját döntése...

2021. febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Viszont ha a nőgyógyász nem zavar (vagy legalább is eltűröd) akkor ez ahhoz képest tényleg semmi. De értem a dolgot; csak feleslegesen nem akarsz villantani.
2021. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy járok nőgyógyászhoz. Semmilyen orvoshoz nem járok. Nem fogom megint leírni az egészet, mert aki nem tudta értelmezni a szöveget, ezután sem fogja tudni.
2021. febr. 22. 11:50
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

16

"Szerintem nem azt mondtam, hogy nőgyógyász nézzen rám úgy, hogy bugyiban vagyok, ennyire nem extrém a kérés." Ebből a mondatból gondoltuk néhányan, ezek szerint félreértettünk.

De semmi baj; én sem járok orvosokhoz. Az EKG-t is valószínűleg meg fogod úszni gond nélkül. 5-ös voltam.

2021. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg félreérthetően fogalmaztam, de csak példának szántam. Csak arra akartam utalni, hogy pl. nyilván nem keresném a módot, ha a melleimet akarnám megvizsgáltatni. De még tüdőszűrésnél is értem, hogy zavaró a felvétel szempontjából, hiszen az egész mellkasról készül röntgenkép. Bár ott, úgy gondolom, mielőtt beáll a géphez az ember, el tudja takarni magát, bár sosem voltam tüdőszűrésen.

Írta valaki, hogy az eredmény rovására mehet: nekem ez nem számít, mivel csak a sportorvosi igazolásra van szükségem, nem aggódom az egészségem miatt. Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2021. febr. 22. 12:33
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
De annyira rondak az ikrek?
2021. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Röntgennél más, de tüdőszűrőn is csak ha egyirányú, akkor tudod addig eltakarni magad, legalábbis én ezt javaslom is, ha zavarban van valaki, vagy ha a póló vékony, nem vetetem le, viszont oldalnál fel kell a kezeit emelni és pont szemben van a betekintő ablakkal, szóval ott nem tudja magát eltakarni már.
2021. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!