Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon jelenleg...

Magyarországon jelenleg végeznek nemátalakító műtéteket?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az anyakönyvben nem lehet megváltoztatni a nemet és a nevet, de a műtét úgy tudom elvégezhető.

2021. febr. 21. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Isten õrizz!
2021. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%
1.szerintem nem kérdezte a véleményed meg neked mi közöd lenne más döntéséhez?
2021. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem végezhető el
2021. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha az anyakönyvben nem lehet átírni a nevet és nemet akkor szerinted a műtét engedélyezve van????
2021. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Én úgy tudom, hogy a hormonkezelésnek és a műtétnek semmilyen előfeltétele nincsen. Ugyanúgy elvégezhető mint mondjuk egy orr, vagy mellplasztika. Csak a műtét után az illető hivatalosan nem változtathatja meg a nemét/nevét.
2021. febr. 21. 15:46
 6/9 anonim válasza:
35%
Ez engem is érdekel.
2021. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam tüzetesebben és összességében ezt sikerült találnom: "Magyarországon nem rendelkezik arról jogszabály, hogy ki és milyen feltételekkel vehet igénybe (nemátalakító) orvosi beavatkozásokat."
2021. febr. 21. 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Már maga a megnevezés, hogy "nemátalakító", már ez is egy hazugság. Aki fiúnak született, abból sosem lehet igazi lány és vica versa.

Ez valójában egy csonkítás.

2021. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A nemi megerosito mutetnek (koznyelvben "nematalakito mutet") nincsen jelenleg jogi korlatja Magyarorszagon.


Noi nemi megerosito mutetet (huvelyplasztika) 3 varos korhazaban is vegeznek itthon. A ferfi nemi megerositorol nem tudok, de gondolom olyat is csinalnak.

2021. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!