Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakin nem-átalakító...

Ha valakin nem-átalakító operáción esik át, akkor a 'hivatalban' is átírhatják a nemét?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon bizarr a kérdés, és természetesen nem készülök hasonlóra :D De nagyon foglalkoztat, hogy ha ma Magyarországon pl. egy nő férfivá operáltatja magát (vagy fordítva) akkor 'jogilag' is a másik nemhez fog tartozni? Szóval a műtét után lehetséges hogy egy ilyen férfi (aki korábban nő volt), feleségül vehessen egy másik nőt?
2009. máj. 18. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen átírják.
2009. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Átírják a nemet az okmányokon természetesen.

De a házasság dolog kétséges... több országban külön szavaztak arról, hogy aki ilyen helyzetben van az házasodhasson, van ahol ezt úgy ítélik meg, hogy hetero házasság és engedélyezik máshol melegnek veszik őket is és nem.

Nem tudom itt nálunk Mo-n lehetne-e, én örülnék neki de már nem hiszek a csodákban...

2009. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Feketeruhasember ***** válasza:
Szerencsére már nem.
2021. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!