Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor érdemes proktológushoz...

SunGI kérdése:

Mikor érdemes proktológushoz menni?

Figyelt kérdés

Aranyerem van de már 2 helyen előjött, és ha elmegyek WC-re elkezd vérezni, és már emiatt nem is merek elmenni, mert attól félek hogy megint csupa vér lesz.

Tudom, hogy el kéne menni ezzel orvoshoz, de nagyon félek, plusz a műtétet sem merem bevállalni ebben az időszakban főleg a tanulás miatt, hallottam hogy 3-4 hét a felépülési idő.

Mondjuk aki volt már ezzel orvosnál, mik voltak a tapasztalatai? Hogy zajlik a vizsgálat? Baj lesz ha még tovább húzom?

Köszi a válaszokat



2021. febr. 21. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

én járkáltam egy ideig.. de a tököm tele lett a felszínes, semmit nem érő vizsgálatukkal.. pedig magándokik voltak és minden vizsgálatnál legomboltak egy 20-assal.


Első orvos nem talált semmit.. "nincs vérzésre utaló jel, se elváltozás" nekem is csak élénkvörös vérzés volt e jel... és ugyanúgy vérzett tovább.


2. orvos azt mondta, hogy végbélrepedésem van és műteni kell.. mondtam neki, hogy el is felejtheti azt, hogy felvág. Erre felírt egy krémet majdnem 30e volt kiváltani, kb 8 hónapig kenegettem, mire a vérzés elmúlt.. viszont az aranyér ottmaradt - vagy közben kiújult.


3. orvos csak a reparont ajánlja és sok türelmet.. sokkal több idő mint 3-4 hét a felépülés szerinte.

2021. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Székelés után pár napja picit véres a wc papír. Székletem nem az, fájdalom sincsen, volt már ilyen kb egy hónapja elmúlt aztán visszajött. Kb. mintha véres lenne a végbélnyílásom kicsit... Reparonnal elkezdtem kenni, étkezésre próbálok figyelni. Nem akarok orvoshoz menni de félek muszáj lesz. Bár, ahogy így írtad elbizonytalanodtam..
2022. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem elmúlt pár hét múlva hétfőn újra vér volt a széklet után. Nem tudom mitől jött vissza illetve hogy el kéne-e mennem orvoshoz.
2022. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!