Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházakban megölik az...

Girlll3 kérdése:

A kórházakban megölik az idős, beteg embereket?

Figyelt kérdés
Bekerült a néném a kórházba. Nem volt étvágya. Krónikus vesebeteg volt. Először nem állapítottak meg nála semmit se. Utána rá pár hónapra, nem olyan régen, pár hete újra bekerült. Húgyúti fertőzése volt. Erre kapott antibiotikumot, de nem használt. Nem volt étvágya, hányingere volt és nagyon alacsiny vérnyomása. Sürgősségin ekg, vérvétel, ultrahang volt. Utána bekerült a gasztroenterológiára. Állítólag újra kapott antibiotikumot. De csak két nappal később infúzió formájában. Majd közölték vele, hogy helyhiány miatt haza kellene mennie, ugyanis belgyógyászaton lenne a helye. Egy hétig vizsgálgatták. Volt gyomortükrözése, hematokultúra. Megállapított ák, hogy E. Coli fertőzött. Majd szerdán még beszéltem vele és másnap csütörtökön senki se érte utol. Intézett két vészhívást is és zavart volt. Arra gondoltam, hogy bemorfiumozták. Az orvosa mikor csütörtök beszéltem vele, azt mondta furcsa, hogy nem veszi fel a telefont, merthogy a kezében volt.... Pénteken jött a hívás reggel, menjünk be, mert haldoklik. Bementünk és kómában, szeptikus állapotban volt. Vérmérgezése volt. Kérdésem, hogy itt mi történt? Olyan, mintha ők ölték volna meg. Félrekezelték? Volt, hogy mondta, hogy nem foglalkoznak vele és az egyik szobatársa is meghalt. Most ebben a kórházban felmondta a dolgozók. Nincs sürgősségi ellátás sem. Nefrológián sincs orvos. Benne voltak a híradóban, hovy nincs most már elég dolgozójuk. Napokban mondtak fel.

2021. márc. 2. 19:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
9-es volt labor! De addig is kezelhették volna. Mire minden megvolt, és elkezdték kezelni, már késő volt szerintem. Persze, nem látok bele, mi történt.
2021. márc. 3. 08:52
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám anno a (bakteriális) tüdőgyulladására nem kapott antibiotikumot. Nincs logika:( Az egész kórházi "kezelése" kimerült vitaminokban meg gyulladáscsökkentőben. Ezt otthon is megkaphatta volna. Ha hazaengedik, jobban járt volna mindenki, mi szívesen ápoltuk volna.
2021. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
#11 pont az indokolatlan antibiotikum adás miatt alakult ki ennyi rezisztens baktérium. Úgyhogy nem, normális orvos nem adja csak úgy.
2021. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%

Antibiotikumbol sem mindegy melyiket adják, van egy csomó. Csak úgy lehet választani ha van pontos diagnózis. A diagnózis felallitasa meg nem olyan egyszerű mint amikor elmesz a haziorvosodhoz es a felsorolt tünetek öl ravagja hogy ez felsoleguti fertőzés vagy viros okozta megfazas..


Egyebkent te magad írtad hogy krónikus vesebeteg volt. Ha a vesék nem működnek jól, csak idő kérdése hogy tobbszervi elegtelenseg e majd halálba csapjon át.

2021. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
14-es! Írtam, de nekem számított és reménykedtem, hogy ez karbantartható lesz még.
2021. márc. 3. 15:48
 16/23 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván mindenki reménykedik az utolsó pillanatig. De attól még be kell látni hogy ez természetes módon alakult így hisz komoly betegsége volt. Nem pedig gyilkossággal vadaskodni.
2021. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Én is csalódtam az egészségügyben itthon az utóbbi 3 hétben, borzasztóan lexarják az embert, a sürgősségi osztályon ordítottam, sírtam, az ágyat kapartam gyomorfájdalomtól, benyugiztak háromszor, vettek vért, kiraktak folyosóra 4 órára, majd közölték, hogy nem tudják mi bajom, szóval elengednek... mondom nem kéne kivizsgálni? Hát ők nem tudnak, menjek el háziorvoshoz... mondom és akkor az úgy normális lesz ha újra földön fetrengve ordítani fogok a fájdalomtól? Ne hívjak mentőt? Hát ők nem tudnak velem mit kezdeni ha hívok. De covid tesztet azért 2x is vettek, mikor mondtam, hogy qrvára nem vagyok covidos, mindkettő negatív lett. Köszi, most 1 hónapot várhatok a kései időpont miatt gasztroenterológiára, addig hányva-fosva-görcsölve fekszem itthon, munkát halasztva, mert 1 óra nem telik el anélkül, hogy rosszul legyek. Közben barátnőmön is ugyanezeket a tüneteket kezdte produkálni, ugyanezt a kört eljátszottuk vele, ugyanúgy nem csináltak vele semmit sem az ügyeleten, sem a sürgősségin ahová továbbküldött az ügyelet, de ugyanúgy a covid teszt volt az elsődleges, mert most csak az számít. :D


Szóval igen, idézőjelben megölik az embert.

2021. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szándékosan nem ölnek meg senkit. De biztos előfordult már nem egyszer, hogy a nemtörődömség ide vezetett. Mindenkit úgy kellene kezelni, mintha a saját hozzátartozójukat látnák el!

A nénéd esetét ennyiből megítélni nem lehet, csak benyomásom, hogy nem figyeltek eléggé rá, és nem is a megfelelő osztályra került.


Utolsó: a sürgősségin csak akutan látják el a betegeket, szeretnek hamar megszabadulni tőlük. Ez részben oké, hiszen teljes kivizsgálást nem ott kell csinálni, de úgy elengedni valakit, (még ha aktuálisan el is mulasztották a fájdalmait), hogy várhatóan hamar visszakerül, az nem elfogadható eljárás. Ha tényleg annyira rosszul voltál, be kellett volna fektetniük a Belgyógyászatra, Gasztroenterológiára esetleg a Fertőzőre - bár ez utóbbival a COVID miatt nem jártál volna jól! (Lehet, a többivel sem, ugyancsak a COVID miatt.)

Ha a barátnőd is elkezdte ugyanazt produkálni, akkor valószínű, hogy fertőző, és valószínű, hogy kigyógyultok belőle, mire eljön az időpontod a gasztró-ra.

Amúgy, még akár COVID is lehet, a negatív tesztek ellenére.

2021. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Aki koronavírusban hal meg az jolly-joker, más szóval politikai halott. Vagyis senkit sem érdekel miben halt meg, csak temessük el végre.
2021. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#18: A vicc az, hogy nem mulasztották el a fájdalmakat, a 3 nyugis szuri annyit ért, hogy lábra tudjak állni, de hazáig nyögdécselve, kb. mint aki összef.sta magát úgy mentem, mert nem tudtam sétálni sem.


Gasztrora elvileg csak háziorvos tud utalni, aki nekem heti 1x rendel, a helyettese meg nem tudott beutalót adni oda (sem elmondani valamiért, hogy az adott hét melyik napján rendel az orvos), azt is vicces volt elintézni. Most a hétre kaptam időpontot kisebb vizsgálatokra, de gasztróra még beutalót sem, majd a kis vizsgálatok eredményei után (2-3 hét van írva erre).


De nem ez az első, hogy ezt átélem igazából, 14 évesen 3 napig ordítva feküdtem a gyerekosztályon kórházban, közben a nővérek még beszóltak, hogy halkabb legyek mert szétmegy tőlem a fejük, enni sem tudtam, csak hánytam (végén már csak öklendeztem) meg sírtam, mire egy orvosnak feltűnt, hogy ez annyira nem oké, akkor kiszedték a vakbelem, mert begyulladt, csak nem jutott eszükbe kivizsgálni. :D

2021. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!