Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogom van orvosi vizsgálatot...

Jogom van orvosi vizsgálatot visszautasítani?

Figyelt kérdés
Holnap urológiára megyek, ahol rutin a katéterezés, akkor is, ha volt előtte pohárban leadott vizeletminta vizsgálat. Egyrészt tenyésztést speciális steril pohárba, megfelelően leadott mintán is el lehet végezni, másrészt biztosan tudom, hogy a panaszaimat nem fertőzés okozza. Egyszer, régen vagy 15 évvel ezelőtt volt fertőzésem, annak a tüneteit nem lehet összetéveszteni semmivel. Ha rutinból katéterezni akarnak (volt már benne részem, természetesen negatív eredménnyel, nem fájt, de nem szeretném mégegyszer), visszautasíthatom? Csak egyszerűen azt mondom, hogy nem vetem alá magam, vagy hogyan? Felajánlom, hogy magánuton végeztetek steril poharas tenyésztést (holnap csak állami rendelésre tudok menni). Milyen következményei lesznek? Ráírják az ambuláns lapra, hogy megtagadtam a katéterezést? Gondolom ahhoz az orvoshoz már nem mehetek vissza ilyenkor, pedig ő az egyetlen női urológus a környéken, legközelebb 50 km-re van. De akkor ő is látni fogja az előző ambuláns lapon, hogy visszautasítottam? Hogy fognak ezután viszonyulni hozzám?

2021. márc. 2. 22:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
olvasd el a törvényt, és megérted.
2021. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!