Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A medrolt abba lehet így hagyni?

A medrolt abba lehet így hagyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég mindkét lábam lezsibbadt és ez a zsibbadás egészen a derekamig ér. Mozogni, járni továbbra is tudok, inkább csak ez a zsibbadós, bizsergő érzés az, ami állandóan jelen van.


Elmentem neurológiára, ahonnét sűrgőssen továbbküldték MRI-re. A doktorúr nagyon megijesztett, mert közölte, hogy lehet egy betegségtől van, a sclerosis multiplextől, de lehet, hogy daganat van a gerincemnél, de az is lehet, hogy csak egy porckorongsérv és akkor egy kis műtét kell csak. Teljesen kikészültem, nagyon megijedtem. Azt mondta, hogy valószínűleg kórházba kell mennem.


Még aznapra elintézett nekem időpontot MRI-re. Másnap visszamentem hozzá a leleteimmel és kiderült, hogy a nyaki gerincemnél van begyulladva egy rész és pont olyan helyen található, ami zsibbadást okoz. Medrol tablettát írt fel nekem. Azt mondta, hogy öt napig kell szednem és napi 5 tablettát kell bevennem egyszerre. Mondtam, hogy mostanában nem ettem sokat, mert nem volt étvágyam és így írt fel nekem gyomorvédőt is.


Kiváltottam a patikában a gyógyszert és tegnap el is kezdtem szedni. 4mg-os volt egy tabletta, így összesen 20mg-ot kellett bevennem. Már örültem, hogy még 4 nap és végre véget ér ez a rémálom, de ma reggel a patika felhívta a bátyámat (fogalmam sincs, hogy szerezték meg a számát) és közölték, hogy rossz tablettát adtak oda. 4mg-osat adtak, de nekem 100mg-osat írt fel a doki. Apukám el is hozta a 100mg-osat, amiből ugyanúgy 5 darabot kell naponta bevennem egyszerre + reggel és este a gyomorvédőt. A gyógyszertárból hétfőn felhívják az orvosomat, hogy így hány napig kell még szednem a gyógyszert, befejezhetem-e kedden, vagy tovább kell-e szednem még szerdán, hogy meglegyen az 5nap.


Mi is fel fogjuk hívni a dokit hétfőn. Viszont ebben a pár napban rengeteget olvastam a medrolról és mindenhol azt találtam, hogy nem szabad hirtelen leállni vele, fokozatosan kell leépíteni. Ebből adódóan most eléggé megijedtem, mert nekem ugye 5napig kell napi 500mg-ot szednem, se többet, se kevesebbet (csak most volt egy 20mg-os napom is a patikus hibája miatt). Tehát a kérdésem az lenne, hogy ezt így lehet? 5 nap az egész kevésnek tűnik, ha azt nézem, hogy van, aki akár évekig is szedi a medlort, viszont az 500mg nagy adagnak tűnik.


Mit gondoltok?


Hétfőn természetesen megkérdezem erről az orvost is. Viszont érdekelnének a tapasztalatok.



2021. márc. 6. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Szteroidot TILOS hirtelen elhagyni, fokozatosan lefelezgetve csökkenthető a dózis.
2021. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor az orvos rosszul mondta? A lapomra is azt írta fel, hogy 5 napig, napi 5 100mg-os tabletta kell.
2021. márc. 6. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen. A 64 mg-os medrol dózist is csak fokozatosan lehet elhagyni, nemhogy az 500 mg-os dózist.
2021. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg utána még kb. 2 hétig fokozatosan csökkentett dózist kell szedned.
2021. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem mondta rosszul az orvos, 5 nap után le lehet tenni. Van aki a Medrolt hónapokig, évekig szedi, nekik nem lehet letenni azonnal.
2021. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:oo eredetileg nem is kéne vele újra beszélnem csak március 20. után, amikor koponya MRI-re kell mennem. Így engedett el. Ha nem olvasok a neten, nem is tudok róla:o
2021. márc. 6. 15:55
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
A többiek nem olvasták el valószínű, hogy mindössze 5 napig szeded. Kaptam infúzióban 5 napig szteroidot, utána kiengedtek a kórházból és snitt.
2021. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Tényleg eléggé félek, mert emetofóbiás vagyok és azt olvastam, hogy a hirtelen leállástól rosszul lehet lenni.

2021. márc. 6. 16:05
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Aki sokáig szedi, annak tilos elhagynia rövid idő alatt a gyógyszert. Ennek oka, hogy ha helyettesíted a szervezeted által is termelt szteroidot kívülről, a mellékvesekéreg (ahol ez termelődik) elsorvad. Ha hirtelen elhagyod a gyógyszert, nem lesz mi termelje a létfontosságú szteroidot, ezért fokozatosan kell csökkenteni, hogy a mellékvesekéreg tudjon újra termelni.

De 5 napos terápia rövid ahhoz, hogy ez bekövetkezzen.

2021. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!