Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most ilyenkor mi van?

Most ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Édesapám Covid tesztje pozitív lett, így most "karanténban vagyunk". Azért írtam idézőjelbe, mert a háziorvost azóta se tudjuk elérni, hiába próbálkozunk két napja rendelési időben, meg azon kívül is. Vezetékes telefonról van szó, ami vagy foglalt vagy nem veszik fel. Mobilszám nincs megadva az orvosnál, ahogy email cím sem, szóval a hívás az egyetlen lehetőség, mivel ugyebár be nem mehetünk személyesen. Ilyenkor akkor mit lehet tenni? Mentőt még nem akarunk hívni, mivel annyira még nem kritikus a helyzet, de azért valami gyógyszert jó lenne szerezni, ami kicsit gyorsítja a gyógyulást. Valami ötlet? Erősen hajlok afele, hogy telibesz@rjam ezt az egész karantén baromságot, mert nem normális ez a fejetlenség, hogy hagyják az embert felfordulni az otthonában...

2021. márc. 10. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelet esetleg?
2021. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg, egy rokon vagy egy jó ismerős/barát, aki betud menni a dokihoz?
2021. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ismerős lenne, de egy ideje már nincs rendes betegfogadás. A váróba sem lehet bemenni, csak úgy, ha előbb telefonon egyeztettünk. (patt helyzet) :/
2021. márc. 10. 18:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ma olvastam hogy a favipiravirt felírhatja a háziorvos és e- receptként is ki lehet váltani, méghozzá ingyen. Szerintem folyamatosan hívogatni kéne a dokit, én is ezt csináltam ma. Egyszercsak felvették. Vagy bepróbálkozni másik háziorvosnál.
2021. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt hallottam én is, ezért akarnánk főleg elérni. De hiába hívogattuk 20 percenként, délután meg már szinte folyamatosan, két telefonról is felváltva, semmi válasz nem volt. Szerintem már direkt mellérakták a kagylót, vagy nem nyomták ki az előző hívást (hogy ne is lehessen hívni őket), mert nem hiszem el, hogy napi 6 órában folyamatosan telefonálnak. Utoljára akkor tudtuk elérni, amikor még nem volt biztos, hogy Covid, így nem is vettük sok hasznát az orvosnak. Most, hogy biztosan tudjuk, már meg nem veszik fel... De holnap is próbálkozunk reggel fél 8-tól folyamatosan.
2021. márc. 10. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ha ilyen sürgősen kellene gyógyszer és nem venné fel a doki, akkor nem érdekelne, hogy csak telefon egyeztetéssel lehetne bemenni a rendelőbe. Nem vette fel...menjen be valaki, így megszokták érteni,ha normálisak.
2021. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, de a nem lehet bemenni alatt azt értem, hogy fizikailag nem lehet bemenni. Az ajtó zárva van, csak csengetni lehet, amit szintén lesz@rnak, ha nem jelentkezek be előre. Amit ugye nem tudok. Amikor vagy 2 hónapja receptért mentem (és akkor is azért mentem be személyesen, mert a telefont nem vette fel), akkor is majdnem visszafordultam, mert az élületbe nem tudtam bemenni. Nagy nehezen sikerült elérnem telefonon, de akkor is csak az utolsó pillanatban.
2021. márc. 10. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ez történt veletek. Pedig próbálkozni kell hívni a háziorvost, mert a felhőbe felírja, amit kell. Ha értelmes, normális. Esetleg, ha van email cím, oda is írj! Tényleg ki nem állnak a telefonálásból sajnos, borzasztó és méltatlan ez a helyzet. Ha viszont rosszul vagytok nagyon, akkor mentőt kell hívni.
2021. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A mi háziorvosunkat se lehet elérni, hiába csöngetjük őket folyamatosan... Kiderült, hogy mivel nonstop oltanak, senkit nem vesznek fel telefonon (le is némították) és be se mehetsz csak ha oltani mentél. :) :) :)

Csak azért tudtuk elérni, mert az asszisztensek megvan a magán száma, mert jóban vannak az egyik családtaggal és ő kért így nekünk tesztet végül.... Pozitívak lettünk már a gyors teszttel, és hiába szóltunk a rokonon keresztül, mondta, hogyha lázasak vagyunk, akkor algopyrin, amúgy ő nem fog minket felvinni a rendszerbe, hogy akkor karantén.

Természeten így "önként" karanténban szépen végig üljük itthon a 10 napot ettől még, csak így mi a f*sz érzésem van ettől az egésztől. :D És más háziorvosokról is hallottam ezt...

2021. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!