Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Astra Zeneca oltással nagy az...

Astra Zeneca oltással nagy az esély a trombózisra?

Figyelt kérdés

Van akivel esetleg megtörtént vagy tud olyanról akivel történt ilyen?


Anyukámnak 5 évvel ezelőtt volt egy trombózisa és tüdőembóliát kapott.

Tegnap oltották be a covid ellen Astra Zeneca vakcinával amiről most egyre több helyen olvasom hogy trombózist okozhat. Mennyi lehet ennek a valóságalapja? Nagyon féltem őt, nehogy baja legyen (50 éves). A második oltása még hátra van.


2021. márc. 12. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Úgyse ismerik el hivatalosan. Influenzaszerű mellékhatásokat elismerik, de ha esetleg meghalsz tőle, azt már letagadják, hogy ettől, meghalni?? ááá.. kizárt.
2021. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyelőre nem 100%,hogy amiatt van, nincs még bebizonyítva, de ahol ez gondot okozott, ott leállították ezzel az oltást, majd kiderül, remélem nem lesz több probléma.
2021. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ma kapom meg a másodikat. Ha meghalok, elmesélem mi volt.
2021. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Rengeteg kaptak astrazeneca vakcinát, ebből az egész világon 3 esetről hallottam, hogy trombózist kaptak utána. Még nem bizonyított, hogy a vakcina okozta, de ha az okozta, akkor is rendkívül ritka lehet.
2021. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Épp most vizsgálják ezt a tudósok, akik értenek hozzá. Nem gyk-n várnám a választ erre. :D
2021. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én azt olvastam, hogy 3 millió embert oltottak már be AstraZenecával, és közülük összesen 22-en kaptak utána trombózist/tüdőembóliát. Ez kb olyan arány, mint amilyen gyakran oltás nélkül előfordulnak ilyenek, szóval egyáltalán nem biztos, hogy az oltás növeli az esélyét. Ne aggódj!
2021. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Baromira nincs ilyen riziko. A 22millio brit beoltottbol pont az idosek es rozogak kaptak Astra-Zenecat, kozte rengeteg kozeli es kozvetlen ismerosom, mivel a minusz 80 fokos Pfizer nem megy ki mindenhova. Semmi problema nem volt. A mellekhatas valoban gyakori, aznap sokan, nehanyan par napig is levertek, influenzaszeruseg, fejfajas. Ja, es az egyik leghatekonyabb vakcina, a kenti mutans ellen teljesen. A del-afrikai ellen jobb, mint a semmi, de oszre elkeszul a specifikus booster.
2021. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

3-as válaszoló vagyok.

Tegnap megkaptam a második oltást.Egy kicsit fájt, sajgott az oltás helye körül.Ma reggelre az is elmúlt. Más mellékhatást nem tapasztaltam.(eddig)

2021. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat mindenkinek!
2021. márc. 13. 09:02
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

8-as

Tehát meghaltál végül?

2021. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!