Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan orvos, aki beadja a...

Van olyan orvos, aki beadja a Covid vakcinát csak papíron?

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Persze! Természetesen minden orvos feláldozza érted a sok éves tanulását, a diplomáját és a szakmai tekintélyét, csak hogy neked legyen kamu papírod ☺
2021. márc. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Van.
2021. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Szánalmas kérdés
2021. márc. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TotoJTD ***** válasza:
56%
Magyar EU-ben szerintem talalni fog az ember megvesztegetheto orvost. Amekkora fizetesek vannak, neki mindegy lesz hogy beled szurja vagy a melletted levo csapba onti. En is bizom benne, hogy lesz ilyen, ha valamiert kotelezove akarnak tenni.
2021. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Azok alapján, hogy volt olyan "orvos", aki évekig végzettség nélkül, hamis iratokkal praktizált.. meg ahogy olyan is van, aki megtagadta a vakcina beadását.. ezekből kiindulva biztos van olyan is, aki a te bugyuta kérésedet teljesítené.

De szerencsére talán tízezerből egy képes ilyenre. A többségnek még jelent valamit a tisztesség, meg az az eskü, amit orvossá válásukkor letettek.

2021. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

#4: És szerinted az alacsony fizetés mennyire ösztönző erő ahhoz, hogy azt a kevéske bevételét, meg a teljes karrierjét kockára tegye? Nyilván nem azért húzott le éveket az orvosin, nem azért áldozta be tanulásra a fiatalságát, hogy utána pár renitens idióta kedvéért élete hátralevő részében gyári munkásként, vagy takarítóként dolgozzon.

" ha valamiert kotelezove akarnak tenni"

Jogilag ugyan megtehetnék, de ezt nem mernék meglépni. Már csak azért sem, mert azzal a saját 2022-es bukásukat írnák alá. Ha pedig megfigyelted, a kormány "járványstratégiája" abból áll, hogy minél kevesebb szavazót veszítsen. Ha túl szigorúan lépnek fel, akkor azért veszítenek szavazókat. Ha túl enyhén, akkor a sok haláleset miatt veszítenek szavazókat. A kettő közötti kényes egyensúlyt próbálják megtalálni, meg persze azt, hogy valami módon a lehető legjobban jöjjenek ki ebből az egészből. Nem mernek olyan döntést hozni, amitől a szavazóbázisuk csökkenne. De ha megmmégis kötelezővé tennék, akkor is megtagadhatod. Nem fognak erővel lefogni, és beoltani. Igaz, utána kapni fogsz egy szabálysértési bírságot, de ez még mindig kevesebb, mint amit az orvos kapna, ha a kedvedért kamuzna.

2021. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TotoJTD ***** válasza:
58%
#6-os, 4es vagyok, kaptad a zold jelet mert vegre kaptam egy ertelmes valaszt. Az elso reszletben nem olyanra gondoltam, hogy minden jott mentnek alairjak a papirt, olyanra aki evtizedek ota oda jar. Viszont nem ertek egyet a masodik kifejteseddel, mert szerintem nagyon rosszul kezelik a helyzetet, es hihetetlenul kemenyen lepnek fel, nem torodve azzal hogy emberek szazezrei vannak fizetes nelkul lassan fel eve, es semmi tamogatast nem kapnak csak kedvezo hitelt. En nem ilyen agon dolgozom, minket nem erint szerencsere egyaltalan, de szornyulkodve nezem, hogy allatkertek, madarrezervatumok lassan kenyszeruek lesznek ELADNI az allataikat hogy tudjanak enni es bezarni vegleg. Olyan emberek, akik szivbol csinaljak ezeket a dolgokat, a plazak nyitva lehetnek mert vannak bent elelmiszerboltok, de egy fagyit nem ehetsz a balatonparton mert jon a 100ezres birsag? Nyilvan nem lehet olyan torvenyeket hozni, ami megfelel mindenkinek, megis hirdetik magukat mindenhol hogy mindenfele tamogatast a raszoruloknak, csak eppen latszata nincsen, rakenyszeritenek az ujabb hitelekre.
2021. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy van, csak az a kérdés, hogy mikor lehet menni hozzá?


Tekintvén, hogy a vakcina nem egy esetben nem eredményezett védettséget (=megbetegedtek oltás ellenére), hamis biztonságérzetet ad, így nézve még veszélyesebb.

Az feltételezés vagy kitérés a válaszadás alól, hogy vakcina nélkül súlyosabb lefolyású vagy szövődményesebb lenne a lefolyás. Az orvos jós vagy tudós? Ha nem tudja, hogy mik a várható események, s beadja azt, amiről nem tudja, hogy mi is az, akkor hol van az orvosi esküje, amire az életét feltette? Mitől gyógyítás ez a folyamat?


Rengeteg olyan papír született már, ami veszélyezteti az orvos pályáját, s nagyon kirívó és kevés számú eset az, amikor kizárták az orvost a kamarából...


"pár renitens idióta"- büszkén vagyok ->renitens, s mindenkit ezek a renitensek visznek előre, akik kiállnak a saját jogaikért, nem bízom a nyájimmunitásban. A renitensek miatt „vannak még jogaink.”

Jelen álláspontom szerint a bírságot ki fogom fizetni, de remélem, hogy majd az oltásból eredő szövődményekből eredő bevételkiesést és költségeket, majd ti is magatoknak fogjátok állni, s nem az én adómból fizetem majd nektek, ha lerobbantok, s el kell tartani és kezelni titeket, mert most még nektek is jogotok van nemet mondani, ha akartok! Ha meg vállaljátok az oltást, akkor bízom benne, hogy a következményeket is fogjátok. Az ápolószemélyzetet pedig hagyjuk meg azoknak, akiknek rajtuk kívülálló okból van szükségük rájuk, ami nem egyenlő azzal, hogy majd azt mondja a nyáj, hogy hát, minket becsapott a mi pásztorunk, nem tehetünk róla. Meggyőződtetek a biztonságosságáról?

(#6) S ahogyan behoztad a kérdésbe a politikát, pont úgy teszik felettünk is. Vagyis az oltás nem csak egy egészségügyi kérdés, láthatjuk a nagyvilágban.


Meglepő módon nem vagyok oltásellenes, de nincs birtokomban meggyőző adat, hogy beadjam a vakcinát magamnak, ha lesz, s bizonyított védettséget ad, akkor az már egészen más fényben tünteti fel az oltakozást, ami szerintem jelenleg egy emberkísérlet. (=orvos válasza a vakcinához fűződő néhány kérdésre, hogy jelenleg nem áll elég adat a kérdés megválaszolására.)

Én már átestem az elsők között a covidon, s valóban rémisztő dolog volt naphosszat fulladni meg sok egyéb tüneten átesni, de több rizikótényező ellenére is itt vagyok még.


Attól, mert nekem más a véleményem, nem biztos, hogy ->szánalmas vagy ->idióta vagyok. Lehetséges-e, hogy más oka van a bizalmatlanságomnak? (ami nem egyenlő a teljes megtagadással)

2021. márc. 18. 10:49
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ne kérd az oltást és kész. Miért kell csalnod az igazolással?
2021. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Hát ehhez orvos ismerős kéne.
2021. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!