Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Halláskárosodás esetén igényel...

Halláskárosodás esetén igényelhető bármilyen támogatás a hallókészülék vásárláshoz?

Figyelt kérdés
73 éves apukám mondhatni nem hall. Néhány éve csináltatott hallókészüléket, ami akkor több, mint 100ezer forintba került. A készülök elromlott, garancia nincs már rá. Új készülékre nincs jelenleg keret, de így nehezek a mindennapok. Van bármi lehetőség, hogy támogatással tudjon új készüléket vásárolni?
2021. márc. 27. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Max annyi, hogy SZTK alapon olcsóbb.

A szemüvegre sincsenek támogatások.

2021. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy:

Ha közgyógyigazolványa van, akkor a TB listán lévő, hallási kategóriájának megfelelő, I., II., III. és IV. csoportba sorolt készülékeket közgyógyra megkaphatja.

Ha nincs közgyógyigazolványa, a TB-listán lévő készülékek megvásárlásának árára meghatározott támogatás jár, ami 70%, ez - ha jól tudom - minden készülék esetén így van, de lehet ohgy a fentebb leírt csoportokba sorolt készülékek némelyikénél ez másképp van.

Informálódhatsz itt:

[link]

2021. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!