Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véroxigénszint-mérő (Pulzoximé...

Véroxigénszint-mérő (Pulzoximéter – ujjra csiptethető): Melyiket javasoljátok és hol kapható?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szüleimnek szeretnék véroxigénszint-mérőt venni. Ahány patikába bementem, egyben sem volt kapható, illetve egyben azt mondták, hogy szokott nekik néha lenni kb. 20.000 forintért, ami igen drága. A neten láttam, hogy pár ezer forintért is kapni, de az nem tudom, mennyire megbízható.

A digitális dolgokról (pl. lázmérő) tudom, hogy egy percen belül 2 teljesen különböző hőmérsékletet mérnek sokszor.

Pontos véroxigénszint-mérőre van szükségem. Olyanra, ami pontos értéket mutat. Hol vettetek/rendeltetek ilyet, mennyibe került és melyiket ajánljátok?

Köszönöm szépen!



2021. márc. 28. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az emag on kb 2500ft ért lehet kapni kék színű,a gyogyszertárba ugyanazt 8000ft ért árulják,saját tapasztalat
2021. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mégis miért kell neked ez? Ha egyébként alacsony lesz a szituációd mit fogsz tenni?
2021. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom miért lettem lepontozva! Szaturációt akartam írni, csak az okos teló kiegészítette egy átírással, amit nem vettem észre. Nem kötekedésből kérdezem! Tudod, hogy mennyi a normál érték? Van otthon oxigén palackod, csak azért kérdezem mert az oxigén bármennyire is furcsán hangzik gyógyszernek minősül. Az sem jó ha túl oxigenizalod magad és az sem, ha nem adsz ha szükséges. Ez alapvetően nem laikus feladat csak ezért kérdeztem.
2021. márc. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem az elgépelés a lepontozás az oka, hanem az, nem felelsz a kérdésre, de kötekedsz.

Konkrét helyeket magad is tudsz találni, ahol kapható. Ma kerestem rá én is. Gyógyszertárakban is.

Viszont ha nem játékszernek kell, akkor ez bizony húszezer közelében van. Láttam ezerötért is, de arra nem bíznám rá senki életét.


Vissza a lepontozott válaszhoz. Vannak olyan állapotok, amelyek nem igényelnek kórházi ellátást, állandó felügyeletet.

De a pulzusszám, véroxigénszínt ellenőrzése fontos lehet. Örülj neki, hogy te erről nem tudsz! Nem érint. De ne szólj be másoknak.

Egy bizonyos szint alatt azonnali orvosi beavatkozás szükséges. Nincs látható jele esetleg még a bajnak, de a veszedelem ott lehet.

Pl. mostanában egy koronavírusos tüdőgyulladás egyéb kísérőtünetek nélkül is kialakulhat, és amikor már hangosan hörögve veszi a beteg a levegőt, már késő.

2021. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korrekt választ!

Tényleg kb. minden közeli patikában kérdeztem és nem kapható egyikben sem. Az egyikben fel is tették a kérdést, hogy "Há mér' keresi mostanában mindenki? Biztos a Merkely mondott megint valami hülyeséget." No comment.

Igen, tartottam tőle, hogy a 20 ezer forintos, az jobb. :(

2021. ápr. 23. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!