Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek az oltóponton...

Ha valakinek az oltóponton derül ki, hogy olyan alapbetegsége van amivel nem kaphatja meg a számára fenntartott koronavírus vakcinát, akkor beadnak neki másik típust?

Figyelt kérdés

Apukámat behívták szputnyikV oltásra, de pajzsmirigy alulműködésre van, amivel elvileg nem kaphat Szputnyikot. Ha elmegy adnak neki pfizert/astra zenecát/épp ami van, vagy hazaküldik?

Valaki járt már így?



2021. márc. 31. 22:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
"tud róla a doki, sőt azt mondta, ez az egyetlen kontraindikáció nálam" hát, üdvözlöm a "dokit". Én nem fogadnék el olyat, ami számomra bevallottan kontraindikált. Szerintem Apukád is mérlegelje, nem jobb-e, ha megvárja, míg olyat kap, amit tényleg kaphat, hacsak nem olyan az életvitele, hogy megéri a kockázatot, hogy a ehető leghamarabb kapjon oltást.
2021. ápr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11 vagyok: amúgy ha Szputnyikra hívták, akkor nem fognak neki másikat felajánlani, kell vagy nem kell, ennyi.
2021. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Még dolgozik, és a munkahelyén jelenleg is 4 vagy 5 ember van otthon, mert covidos. Én se tudom mit tennék a helyében. Ha nem adatja be lehet nem kap másikat még kitudja meddig.

Ha beadatja azzal nem tudom milyen probléma lehet... Nem alakul kiegfelelő védelem, vagy súlyosbodik a pajzsmirigy alulműködése... Az még mindig kevésbé gáz, mintha a covidot kapja el. Nagyon vacak helyzet.

2021. ápr. 1. 12:20
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Mennyi idős édesapád? Szerintem egy próbát megér, beszélni kellene az orvosával, hogy tartotok tőle, mikor kaphatna másikat. Mert a 65 feletti regisztráltak azért hamarosan mind meg kell hogy kapják.Kizárólag egészségügyi okból szeretne mást, nem hiszem, hogy heteket kellene várnia egy másikra.

Amúgy olvasgattam orvosi véleményeket, van, aki szerint adható pm alulműködés esetén, más nem javasolja. És akkor mit döntsön egy laikus, kérdem én.

2021. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Csak 59 éves. Magas vérnyomásra is szed gyógyszert, meg van valami szívritmus problémája is születésétől, úgyhogy lehet a krónikus beteg kategóriába tartozik, és még nem annyira a kora miatt oltják.

Bár a szputnyikra eredetileg az a "reklám" ment hogy nem krónikus betegeket, hanem a 60 év feletti egészségeseket oltják vele...

2021. ápr. 1. 16:10
 16/20 anonim ***** válasza:
Na ez érdekes, akkor nem is idős, és igen, pont nem abba a kategóriába esik, akiknek a szputnyikot ajánlgatták. Tiszta káosz az egész. Én 44 éves vagyok, csak a pajzsmirigyemre szedek gyógyszert, mindig jók az eredmények, a jó ég tudja, miért kerültem sorra. Lehet, hogy sokan visszautasították, vagy nem kaphatják, vagy kevesen regisztráltak, sok oka lehet.
2021. ápr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Pajzsmirigy alulműködésem van, igaz jelenleg nagyon enyhén, de én megkaptam a szputnyikot, eddig semmi bajom.


27N

2021. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
17-es, köszi szépen a pozitív választ. A nyilatkozatba gondolom beírtad a pm-et,ugye? Mert kicsit tartottam attól, nehogy emiatt ne adják be.
2021. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Épp a héten mondta Merkely a rádióban, hogy pajzsmirigy betegek is kaphatnak Szputnyikot.
2021. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem egy másik oltóanyaggal volt problémám, de nem tudtam beszélni a háziorvossal, mert totálisan az ünnepek közepére jelölték ki az időpontomat és csak egy segéderő végigtelefonálta az embereket, hogy hova mikor menjenek, szóval kettőt nyekkenni nem tudtam. Így odamentem, az előzetes orvosi vizsgálatnál szóltam, hogy problémás a kijelölt oltóanyag vivőanyaga, évekkel korábban egy ugyanilyen vivőanyagú oltástól volt egy durva mellékhatásom, mire adtak egy igazolást, hogy nem kaphatom meg, de nekik nem volt más, illetve a közeljövőben sem kaptak volna olyan oltóanyagot, amit be lehetne adni, így újra kell intéznem az egészet a háziorvossal.

Általában egy oltóponton egy időben egyféle oltóanyag van és azzal oltanak. Nincs az, hogy ja neked ez nem jó, itt van tartalékban négy másik... Még ha lenne is tartalékban, azt elő kell készíteni beadásra és akkor ott van, hogy ezek általában egy üvegben több adagot tartalmaznak, tehát ha már egyet felbontanak, akkor azt másoknak is adni kéne.

2021. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!