Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan győződnek meg egy...

Hogyan győződnek meg egy halottvizsgálat során a halál tényének bekövetkeztéről?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időben sokat olvastam a témában, viszont néhány kérdésemre nem találtam választ. Tudom például, hogy sok esetben kötelező a boncolás, ám a vonatkozó jogszabályok egyes esetekben megengedik ennek mellőzését, így a kérdésem elsősorban arra irányul, hogy egy ilyen esetben a halottvizsgálat során hogyan tudják kizárni, hogy a vizsgált személy csupán tetszhalott állapotban van; erre milyen módszereket alkalmaznak, ill. kik és hányszor vizsgálják meg a feltételezett halottat.

2021. ápr. 1. 09:20
 1/2 Hellmano ***** válasza:
100%
Csak nem parázol, hogyha meghalsz, akkor, majd lehet nem halsz meg és élve temetnek el? Nekem van ilyen parám amúgy :D Ezért is hamvasztást fogok kérni magamnak, hogy nehogy feléledjek a koporsóban, volt már rá több példa is, hogy eltemettek embereket, akiket orvos vizsgált meg és halottnak nyilvánítottak. A jobb eset, ha még a hullaházban vagy épp a szertartáson feléled a páciens , mert onnan még menthető ezekre is rengeteg eset volt már. De volt, akit a koporsóból szedtek elő a föld alól, mert meghallották a kiáltásait. A másik, hogy embereket exumáltak és sok esetben a koporsó belső felén karmolások voltak, ami szintén azt jelenti, hogy élve temették el és őrületében szétkarmolta a koporsó belsejét stb.
2021. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy orvos megvizsgálja az elhunytat. A halál biztos jelei (nevük is mutatja) boncolás nélkül is mutatják, hogy az irreverzibilis, biológiai halál beállt. Ide tartoznak a hullafoltok, a hullamerevség, később a rothadás.
2021. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!