Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés vagy a béltükrö...

Gyomortükrözés vagy a béltükrözés a kellemetlenebb?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a bél, mert egy zaroizmon keresztül kell átjutnia az endoszkopnak ráadásul spéci gázzal "fújják" fel a beleid, ami később távozik, illetve egy része felszívódik. Altatásban egy nem régi kutatás alapján gyakori volt a lép sérülése - mert a páciens nem tud szólni, ha nagyon fáj neki.

De attól függ melyik szakaszára gondolsz, mert a vékonybel felső szakaszát gasztroszkopian nézik.

2021. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Húha, ez nem valami bíztató. Hasi fájdalmak miatt tegnap volt gyomortükrözésem, papírra felső panendoscop vizsgálat van írva.Nagyon rosszul viseltem. Rekesz sérvet és bélgyulladást mutatott ki. Viszont az alhasam szokott nagyon feszülni ill. melegséget érzek, ezért attól tartok lesz béltükrözésem is a későbbiekben.
2021. ápr. 2. 10:30
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Én voltam mindkettőn de a gyomortükrözést rosszabbul viseltem, azt mondtam utána hogy soha többé. Az oké hogy a bél fáj de tudtam szólni és ki lehet bírni.
2021. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!