Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik akkor, hogyha egy...

Mi történik akkor, hogyha egy nagyon enyhén púpos, gyönge hátizomzattal rendelkező ember hátát szépen hátrafeszítjük, és azután is gyakran tornáztatjuk, próbáljuk egyenesre állítani? És a gyenge hátizmokat megerősítő gyakorlatokat végzünk.

Figyelt kérdés

#hát #feszítés #Jót tesz e
2021. ápr. 2. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira, főleg idős korban, csak hátfájáshoz fog vezetni.
2021. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Feszegetni nem szabad egy púpos embert . A hátizmok erősítése az mindenképp jó ötlet,ha púpos valaki,ha nem ,mozogni kell . Sok gerincbetegségnek csak ez az egy "gyógymodja" van ,vagy legalább a betegség szintentartásához elég.
2021. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
feszegetni nem szabad, de a gyógytorna, úszás, gerincjóga - az ő tempójában - jót tenne.
2021. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még szinte gyerek, 15 éves. Elnézést, ezt elfelejtettem leírni.
2021. ápr. 2. 13:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű lenne akkor elvinni ortopéd orvoshoz, ez valószínűleg - ahogy serdült/megnyúlt -, egy gerincferdülés lesz (Persze csak okoskodok, a röntgen majd megmutatja) De ilyen idős korban még bőven korrigálható, viszont minél előbb!!
2021. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyógytornász szakember irányításával szabad, mert akár meg is rokkan hat az illető.
2021. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Már egész kicsi korában el kellett volna vinni ortopédushoz, mivel fejlődés közben kell megerősíteni a megfelelő izmokat, sőt, esetleg gipszmellényt viseltetni vele, amit az orvos ír fel, és megfelelő szakemberek gyártják le.

Vagy 4 éves korától már úsznia kellett volna.

Most sem késő, sürgősen vidd ortopédushoz. Írasd be úszásra.

Ha rólad van sóz, akkor magad is elmehetsz. Kérj beutalót a háziorvosodtól az ortopédiára, beszéld meg az orvossal, hogy minden lehető szakember segítségére szükséged van.


A hátgerinc nem növendék csemetefa, hogy kikarózod, akkor majd arra fog hajlani. A csigolyák egy rendszer, benne a velővel, az idegpályákkal. Minél előbb kezdd el, mert növésben vagy, folyamatosan csontosodik a gerinc.

2021. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy púpos nem vagyok, csak baszott gyonge a hatam. Nem gondoltam volna h valaki rajon h en irtam😅 valami jó gyakorlatot tudtok a hátat egyenesen tartó izmok erősítésére? Úszni nem engednek a szulok.
2021. ápr. 29. 01:55
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja es kosz a valaszokat
2021. ápr. 29. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!