Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha vért kapok tényleg más...

Ha vért kapok tényleg más ember leszek ?

Figyelt kérdés
Hallottam ismerősöktől , ha kaptak vért fél éven belül megváltoztak , másképp fogták fel az életet , párkapcsolatot stb stb elmondásuk alapján hogy más vére folyik már az övékkel egybe felvették akaratukon kívül annak az embernek a jellemét (?) . Kérlek titeket ne vicceljétek el , hétfőn kell befeküdnöm hogy vért kapjak és eléggé izgulok emiatt ..
2021. márc. 25. 13:25
A kérdező szavazást indított:
Én tapasztaltam ezt a fajta változást
Ne aggódj , nem így van
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

A vér az elég hamar cserélődik.

Miért kaptak vért??

Normál esetben ilyen nincs. Semmi bajom nem volt eddig szerencsére, de vért se kaptam. Ha bemegyek a kórházba, hogy pl fáj a fejem vagy unatkozok, akkor se fognak vért adni.

Ahhoz valami komoly indok kell, pl egy baleset, ami vérveszteséggel jár. Egy ilyen halálközeli élmény után meg nem ritka, hogy az ember átértékeli az életet. De ez nem azért van, mert más ember vérét megkapta.

2021. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz halálközeli élmény.

Nekem egy sima térd műtétem vérzett be, 1400 ml (igen, majdnem másfél liter) vér ment ki a térdemből, már nagyon a transzfúzió közelében voltam, de szerencsére megúsztam.

2021. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Igen 1.4 liter vér kiürül a szervezetedből. Nem baleset, nem ráz meg. Szimplán egy szürke hétköznap.


A mondandómon szerintem ez se változtat. Az ilyen azért a legtöbb ember megviselné.

2021. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1, nem kaptam, kapni fogok . 80 a hemaglobin szintem 37 hetes terhesen.
2021. márc. 25. 15:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Fhuha most próbálok nem megjegyzést tenni az eszedre és arra hogy ennyivel gyereket szülsz.... Na bmeg nem sikerült. Mindegy.


Kérdésre a válasz. A vér alkotóelemei folyamatosan bomlanak és újak képződnek helyette. Pár hónap alatt teljesen lebomlik benned az amit kaptál. Ez az egyik. A másik meg hogy a vernek semmi köze a szemelyiseghez. Eszem fszm megall.

2021. márc. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!