Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Góckutatást próbált már valaki?

Góckutatást próbált már valaki?

Figyelt kérdés

Korábban is sok pattanásom volt, megmagyarázhatatlan okból. Nem vagyok tini, és időnként elöntenek a kiütések az arcomon, rettenetesen elveszik az önbizalmamat. 31 éves nő vagyok egyébként. Eddig letudtam azzal, hogy ezt a bőrtípust örököltem, de mostanában egyéb allergiás reakcióim is elöjöttek (csalánkiütés, arc megdagadása). Voltam belgyógyásznál, de nem talált semmit, viszont elküldött egy végeláthatatlan vizsgálatsorozatra.


Arra gondoltam, csináltatok egy góckutatást, mert lehet valami gyulladás van bennem, amit nem lehet egyszerűen felfedezni.


Most nem tanácsra van szükségem, hogy hova menjek. Az érdekel, hogy volt-e valaki góckutatáson, milyen volt, mennyibe került, és sikerrel járt-e :)



2021. ápr. 2. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A góckutatas eléggé összetett és több rétű vizsgálatokból áll.

Kezdesnek labor(lehetőleg nagy rutin). Fogászat, gasztroenterológia(pl glutén és laktóz intolerancia okozhat pattanásokat, de egyéb allergiát is ki kéne zárni). Ha megteheted anyagilag akkor magán laborban le tudod egyben a nagy rutint és az allergia vizsgálatot is igaz nem lesz olcsó mulatság. Nőgyógyászat se ártana.


Ezen kívül még millió lehetőség van, de én első körben ezeket javasolnám.

2021. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ajánlották többször is, de nem sokra mentem vele. Elmentem persze fogorvoshoz és a háziorvosomhoz, vérvételre stb. De leráztak azzal, hogy nincs semmi bajom.

Afölött is átsiklottak egyszer, hogy egy óriási tályog volt az ínyem alatt (kb 3 évig lehetett ott), elbénázott gyökérkezelés miatt keletkezett. Ami lényegében egy góc volt - köszi :D

Szóval amíg nem magánrendelésre mész, nem igazán foglalkoznak veled - és sokszor magánrendelésen sem.


Inkább az általános gyulladáscsökkentő alternatív módszerek segítettek. Pl több étrendet teszteltem, míg megtaláltam, ami bevált. A biohacking módszereknek érdemes még utánaolvasni.

2021. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!