Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 87es veroxigenszint 21 evesen...

87es veroxigenszint 21 evesen baj?menjunk be a korhazba? Napok ota nem alszok covidos is voltam

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 14:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A kezed legyen meleg (gondolom ez már megvan). Ülj le egy asztalhoz, dugd be az ujjad a kütyübe, tedd le az asztalra a kezed. Várj egy pár percet, stabilnak kéne lennie az értéknek.


Ha nagyon nem akar működni, akkor próbálj másik ujjat. Ha sehogy sem, akkor menj be vele egy patikába, biztosan segítenek. Vagy a háziorvost hívd fel és kérdezd meg, mit tegyél (neki is biztos van ilyen készüléke, átsétálsz és 5 perc alatt megnézik, hogy mi az igazság). Már ha nem vagy karanténban.

2021. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A haziorvosom szarik ram. Meg se nezte azt se.
2021. ápr. 7. 15:55
 13/23 anonim ***** válasza:
Hideg végtagon fals eredményt mér. Egyébként pedig igen kevés lenne, ha valós lenne ez az érték, durva légszomjad, fulladásérzésed lenne.
2021. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
#13, nekem nem volt 87%-nál durva légszomjam (és nem magamnak mértem, hanem az Sztk-ban). Tényleg éreztem, hogy valami nem oké, kicsit kellemetlenül vagyok, de nem tűnt durvának, simán biciklivel mentem oda. Asztma miatt volt egyébként.
2021. ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Most mennyi a szaturációd, Kérdező? Azóta gondolom csak sikerült felmelegíteni a kezeid valamennyire, ha emelkedett, akkor nagyobb gond talán nincs. Az 1. és az 5. válaszoló vagyok. Most jutott eszembe, hogy egyetemen említette egyik oktatónk, hogy a covid alatt létezik az úgynevezett "happy hypoxia" jelenség is, amikor a beteg nem érzi, hogy fullad. Nem tudom, mi okozza pontosan, de tényleg most ugrott be, hogy beszéltünk ilyenről. Ha még mindig nem ment feljebb, akkor talán az a legjobb tényleg, ha bemész kórházba/rákérdezel mentésirányítónál a 112-nél (ha már a háziorvost nem érdekled), nehogy tényleg nagyobb gáz legyen, ha meg nincs, legalább tényleg meg tudsz nyugodni.


Üdv:


Egy mentőtiszt hallgató

2021. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
112 szamot hivhatom csak ugy? Erdeklodni?
2021. ápr. 7. 16:42
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azt, vagy kikeresed az orvosi ügyelet telefonszámát. Bemutatkozol, elmondod, hogy orvosi szaktanácsot szeretnél kérni, mert nem tudod, hogy szükséges-e orvoshoz fordulnod vagy mentőt hívnod. Lehet, hogy átkapcsolnak valahova, akkor újra bemutatkozol, és elmondod a kérdésedet.
2021. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem fognak elhajtani, tanácsot kérni is lehet, és ha úgy látják, még mentőt is küldhetnek.
2021. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egy friss cikk arról, hogy hány % szaturációnál mi van: [link]
2021. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett azóta veled?
2021. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!