Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell vastüdő, (illetve...

Miért kell vastüdő, (illetve mikor)ha van lélegeztetőgép?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy régen használták a vastüdőt gyermekbénulásos betegségekben,de akkor még nem volt lélegeztetőgép. Most nem túl régóta hallom ismét,hogy beszélnek róla. Egy Covidos kismamánál is használták, aki életveszélyben volt. Illetve hallottam azóta még egyről. Nos idáig csak lélegeztetőgépről beszéltek, illetve azóta is, de a vastüdőt nem régóta hallom. Kiknél használják jelenleg,hiszen nem mindenkinél, ez nyilvánvaló. Mikor használják, a lélegeztetőgép előtt, után, illetve mely betegeknél kell ezt bevetni? Ez egy régi találmány nyilván, ebben élték le az életüket régen a betegek.
2021. ápr. 13. 22:25
 1/4 anonim válasza:
0%
Mivel a lélegeztetőgépek száma igencsak korlátozott, így abban az esetben folyamodnak a vastüdőhöz, ha nincs más lehetőség. Ma már (normális esetben) nem használják.
2021. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kismamánál nem vastüdőt, hanem műtüdőt vagyis ECMO-t használták.
2021. ápr. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen a híres csoda a vastüdő, meglehetősen szépen elnyújtotta a szenvedését az embereknek, szerintem önmagában elmenne kínzásnak.
2021. ápr. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Teljesen más a kettő.
2021. ápr. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!