Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kisebb karcolással érdemes a...

Kisebb karcolással érdemes a sürgősségire menni,ha nem tudom mi sértett meg?

Figyelt kérdés

Valamire erősen rászoríthattam,mert az vettem észre,hogy ilyen véraláfutásos szerű bevérzés keletkezett pár ujjpercemen.


Lehet vérzett is,de sötétben tv-ztem és csak most vettem észre,ahogy felkapcsoltam a villanyt,hogy olyan mintha megvágta volna valami.


Valószínűleg az ajtó kilincset szoríthattam meg,ami már viszonylag régi.

Vagy az ásványvizes fogtam közben a kezemben,és azt szorongattam tv-zés közben nem tudom.


Ahhoz tudnám hasonlítani,mint amikor valakinek kiszívják a nyakát(bocsi)


Ebből kaphatok valamilyen fertőzést?

Talán fél óra-1 óra lehetett mire észrevettem és megmostam.


2021. ápr. 18. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

ENNYIRE hipohocher nem lehet értelmes ember!

Sürgősségi rendelésre nem karcolással szokás menni, hanem nyílt töréssel!

2021. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ne menj sürgősségire. Tisztítsd meg a sérülésed és kötözd be, ha szükségét érzed.

Egészen kicsi az esélye a fertőzésnek, nem aggódnék a helyedben.

2021. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Többen túléltek már ilyet minden külső segítég nélkül, te is túl fogod. A sürgősségire semmiképpen ne menj.
2021. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mi nem látjuk milyen a helyzet, de sürgősségire ilyennel felesleges menni, ezzel elmehetsz sebészetre, vagy ügyeletre is, ha nagyon félsz, bár ebben én nem látok semmilyen kezelni valót. Inkább tisztítsd meg jól, fertőtlenítsd le, esetleg kötözd be, ott sem csinálnak mást.
2021. ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Amikor észrevettem,kézfertőtlenítővel bekentem.


Azért zavart,mert pontosan nem tudtam,hogyan keletkezett,biztosan.

És,hogy utána mihez értem már nem tudom,koszos dolgokhoz,ezért aggasztott.


Ütődéstől keletkezhetett,nem vágás vagy szúrás,mert több helyen volt,tehát valami erős behatás érte.


Vérmérgezéstől,tetanuszfertőzéstől féltem,hogy ne e lesz belőle baj.

2021. ápr. 19. 16:32
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Karcolással elég csekély az esélye, hogy tetanusz fertőzés legyen,ahhoz azért mélyebb nyílt sebnek kell lennie.
2021. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!